Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Atletico ruan shpresat për vendin e katërt

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

27042009

Mesazh 

Atletico ruan shpresat për vendin e katërt Empty Atletico ruan shpresat për vendin e katërt




Atletico ruan shpresat për vendin e katërt

Atletico ruan shpresat për vendin e katërt Jmwkai6pwp4uzt75qgpf
Atletico ruan shpresat për vendin e katërt 6kytw1izdn3t2lukpft
Atletico ruan shpresat për vendin e katërt Vebguzaoao3iuekeid1



Atletico Madrid ka shënuar fitore me rezultat 3-1 në Vicente Calderon ndaj Sporting Gijon, duke marrë vendin e gjashtë të tabelës së La Ligës.
Vendasit shënuan dy herë në pjesë të parë me anë të Diego Forlan (27’) dhe Simao (41’) për të shkuar të qetë në pauzën mes pjesëve.Pjesa e dytë filloi në mënyrë të paparashikueshme, me dy gola të shënuar për më pak se dy minuta. Sapo filloi ndeshja, sulmuesi argjentinas Sergio Aguero shënoi për të trefishuar epërsinë (46’), ndërsa një minutë më pas vendasit ngushtuan me anë të Bilic (47’). Tre minuta para fundit të ndeshjes, Atletico mbeti me dhjetë lojtar pas përjashtimit të Simao për shkak të dy kartonëve të verdhë brenda një minute, por kjo nuk i ndihmoi mysafirët të nxjerrin ndonjë rezultat më pozitiv.Pikët e fituara e ngrejë Atleticon në pozitën e gjashtë me 52 pikë, katër më pak se vendi i katërt, që dërgon në Ligën e Kampionëve e që mbahet nga Valencia.
donbeco
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 30
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: reddit
- Similar topics

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi