Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nëntëvjeçarja si në shaka dizajnon faqe interneti

Shko poshtë

03072009

Mesazh 

Nëntëvjeçarja si në shaka dizajnon faqe interneti Empty Nëntëvjeçarja si në shaka dizajnon faqe interneti




Nëntëvjeçarja si në shaka dizajnon faqe interneti F.0629105647358_m
Vajza e vogël gjeniale nga India faqen e parë të internetit e ka dizajnuar kur i ka pasur vetëm tetë vjet. Pas kësaj nuk ka mundur të ndalet. Për punën e saj tanimë ka pranuar 26 shpërblime.

Kur i kishte vetëm tetë vjet, tani nëntëvjeçarja indiane Sreelakshmi Suresh, kishte dizajnuar faqen zyrtare të internetit të shkollës së saj. Një vit më pas vajza e vogël është bërë drejtoresha më e re ekzekutive e ndonjë kompanie teknologjike në botë.

Vajza thotë se dizajnimi i faqeve të internetit për të është “pasion dhe diçka që i është dedikuar tërësisht”.

Sreelakshmi është anëtarja më e re e Shoqatës amerikane të dizajnerëve të internetit. Në dhomën e saj tanimë gjenden 26 shpërblime të ndryshme botërore.

“Shkolla jonë është e bekuar të ketë një vajzë kaq të arritur si kjo në bankat e saj”, ka thënë drejtori i shkollës në të cilën diva e internetit vijon mësimet. Talentin e vajzës e cila ka dizajnuar mbi 10 faqe të internetit e kanë njohur edhe kompanitë e mëdha të teknologjisë së informacionit.

“Qëkur kam qenë e vogël më kanë zgjuar interesimin kompjuteri dhe interneti. Babai im është dizajnues i internetit prandaj ai m’i ka treguar bazat e dizajnit që për mua ka qenë shumë interesante”, ka thënë gjenialja e vogël.

Këmbëngulja, dituria dhe vullneti i kanë sjellë asaj edhe titullin e dizajnueses më të re të internetit në botë. Fama nuk i ka sjellë ngarkesa as çmuarje të tepërt të vetvetes. Veten e mban si një vajzë të zakonshme e cila është e barabartë me të gjithë shoqërinë e saj.
floroS
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 30
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: reddit
- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi