Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BMW lanson hibridin më të fortë në botë

Shko poshtë

22082009

Mesazh 

BMW lanson hibridin më të fortë në botë Empty BMW lanson hibridin më të fortë në botë




BMW lanson hibridin më të fortë në botë F.0813172840405_m
Me afrimin e shtatorit dhe datës së hapjes së panairit të automjeteve në Frankurt, prodhuesit po bëhen më me padurim. As BMW nuk ka mundur t’i rezistojë presionit, i cili na i ka zbuluar dy adutët e tij të ri.

BMW X6 ActiveHybrid deklarohet si automjeti më i fuqishëm hibrid në botë, me fuqi të përgjithshme prej 478 kuaj fuqi të cilët i zhvillon falë motorit 4.4-litërsh V8 dhe një çifti elektromotorësh. I pajisur kështu, X6 arrin shpejtësinë deri në njëqind kilometra në orë për 5.6 sekonda, që është 0.2 sekonda më ngadalë se versioni i zakonshëm X6 xDrive50i me motorë të njëjtë më benzinë dhe 404 kuaj fuqi.

Ajo që X6 hibrid humb në përshpejtim (duke marrë parasysh masën më të madhe prej 150 kilogramësh) e kthen në shpenzim i cili, sipas pohimeve të BMW-së, është 20 për qind më i ulët.

Automjeti tjetër i BMW-së hibrid për panairin e Frankfurtit është seria 7 ActiveHybrid, i cili për motorizim përdorë të njëjtin 4.4-litërsh V8 me 404 KF, mirëpo i çiftëzuar me një elektromotor. Të dy njësitë së bashku zhvillojnë 459 KF, e shtyjnë serinë 7 deri një 100 km/h për 4.9 sekonda dhe deri në shpejtësinë maksimale prej 250 km/h, gjithashtu me shpenzim 20 për qind më të ulët.

Çmimet dhe datat e lansimit të tyre tani për tani nuk janë të njohura për publikun.
floroS
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 30
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: reddit
- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi