Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Telefonat e mençur çdo ditë e më të popullarizuar

Shko poshtë

22082009

Mesazh 

Telefonat e mençur çdo ditë e më të popullarizuar Empty Telefonat e mençur çdo ditë e më të popullarizuar




Telefonat e mençur çdo ditë e më të popullarizuar F.0821125055771_m
Hulumtimi më i ri ka dëshmuar se nga numri i përgjithshëm i celularëve të shitur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, më shumë se një e katërta kanë qenë telefona të mençur – smartphones.

Sipas hulumtimit të kompanisë NPD Group, në SHBA gjatë tremujorit pranveror nga të gjithë celularët e shitur 28% e tyre kanë qenë “të mençur”. Shitjet e këtyre telefonave, krahasuar me një vit më herët, janë rritur madje për 47%.

Gjithashtu, është i dukshëm edhe ndikimi i këtyre telefonave në tregun e përgjithshëm mobil në SHBA. Kështu, nga të gjithë celularët e shitur 26 për qind kanë pasur ekrane të ndjeshme në prekje, derisa përdorimi i qasjes Wi-Fi në internet është trefishuar krahasuar me një vit më herët.

Pritet që me rënien e mëtutjeshme të çmimeve të telefonave të mençur popullariteti i tyre vetëm sa do të rritet edhe më shumë, porosisin nga kompania NPD.
floroS
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 30
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: reddit
- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi