Vica sa te dush lexo!

Shko poshtë

Vica sa te dush lexo!

Mesazh nga floroS prej Sat Mar 21, 2009 9:20 pm

Startseite vica Nje i ri hyri ne nje farmaci per te bler ilaqe,dhe e la
motorrin jasht,kur del nuk e sheh me,sepse ia kishin vjedhur dhe fillon
te bertas;MA KTHENI MOTORRIN SHPEJT,OSE DO TE BEJ ATE QE KA BER GJYSHI
IM',Hajni i dogjoj kercenimet dhe ja kthen motorrin dhe e pyet,Tani qe
ta ktheva motorrin a do te me thoni se qka ber ghyshi juajeeDhe i riu
ia ktheu'U kthye ne shtepi ne kemb,.
**Si esht problemi me telefonin tend,u mundova te merrja ne tel,,por
sekretarja me tha;-Mir se erdhet ne xhungel,majmuni qe kerkoni ndodhet
lert ne pem,.
**I
I L
I LO
I LOV
I LOVE
I LOVE Y
I LOVE YO
I LOVE YOUGURT(me dredhza),.
5
Je aq e shemtuar,sa kur kalon afer kompjuterit aktivizohet antivirusi
6
Provoje a futet a joe
Hajde nje here,sme futet,
Shrengohu pak,
O s'futet
Me fort
Jo se nxen,ma jep nje kepuce tjeter,.
7
**Mesuesja i tha nxenesit;Me zgjedho foljen 'ece'
Nxenesi filloj;Une ece,ti ece,ai ece,
Me shpejt,me shpejt i tha mesuesja,
Nxenesi;Une vrapoj,ti vrapon,,,,,,,,,,,,
8
**Nje plak i thote nje djaloshi ne autobus;leshoma karrigen djal i mir
se jam lodh po me dhembin kembet.Djali ja kthen;po ti kur ke qen i ri,a
ja ki leshu vendin ma te vjeterveePo i thote plaku.Eeee thote djali,per
qata po te dhambin kembet,e une nuk mashtrohem me ta leshu vendin ty,se
kur te plakna me dhembin edhe mu kembet.
9
**Ne nje pishine kishin nje peshkaqen.Mir po ky peshkaqeni,kishte nje
stil,qe kushdo qe futej ne pishin ja hante majen e gjuhes,dhe kur
dilnin nga pishina asnje s'fliste me,S'por me ,TH',,,.
Sqiptari,italiani dhe gjermani vendosen te bejn konkurs se cili do futej ne pishin dhe kur te del te flas ne rregull.
I pari futet italiani,dhe kur del nuk e thekson gerrmen ,S'
I dyti futet gjermani,dhe kur del as ky nuk e thekson gerrmen ,S'
I treti futet Shqiptari,dhe kur del fliste ne rregull!
Pas 2min del peshkaqeni dhe bertet,
Ku etht thqiptari the do tia kputh koken mathkarait''!!
10
**Na ishte nje plak 60 vjet,dhe ishte i pamartuar,kur vendosi te
martohej,djemt e lagjes filluan ta ngacmonin.MORI PLAK NUSE TE RE,EDHE
PER VETI EDHE PER NE.
Plaku u kthehet dhe u thot.BAN VAKI SESHT QUDI,QE JU TE GJITH TE JENI DJEMT E MI.
11
**Merr nje amerikan nej mi dhe e fut ne shishe me viski.
Rusi merr nje mi dhe e fut ne shishe me vodka.
Shqiptari merr nje mi dhe e fut ne shishe me raki.
amerikani perzien shishen dhe nzjerr miun jasht,del miu duke bertiur,GIPITIEMVSY'.
rusi nxjerr miun nga shishja,del miu duke kenduar ,ALIKAKALI KAKA LI KAKALI.
tani SHQIPTARI nxjerr miun nga shishja,del miu duke thirrur me te madhe';KU ESHT MACJA SE DU ME HANGER KREJT.
12
**Dy hajna donin me ik diku ne nje vend me taxi,dhe shkojn te vendi i
taksive.Shohin nje taxi dhe shoferin brenda qe po rrinte.Hapin deren
mbrapa dhe futen qe te dy brenda taksit.Shoferi kthen koken mbas dhe i
pyet;-Ku do ikim qunae
-Pse edhe ti do vish me ne ae-I thone hajnat.
13
**Nje djal kthehet nga shkolla me hund te pergjakur,nena e tij fillon te bertas,,qka te ndodhi biri imendonje aksidente
-Jo,,e ka fajin magjistari.-Cili magjistar-e-Erdhi ne shkoll per
shfaqje,me mori ne skene dhe filloj te mi nxjerr 100 ERUO nga
hundet.-Ne fakt ai nuk beri gje,fajin e kan shoket e klasen,pasi qe
shkoj magjistari filluan te kerkojn a ka pare te tjera ne hunde.
14
**Nje djale donte nje vajze dhe mendon te martohet me te,por babai i
vet i thote jo mor bir mos u marto se ate e ke moter nga ana ime.dhe
djali nuk vendos te martohet,por vjen e ema dhe i thote martohu!JO i
thote djali se e kam moter nga babai,martohu ore po te them se se ke
gje babin...
15
**Djaloshi qe u kthye nga mergimi nena e pyeti: Me eka erdhe biri ime
Me aeroplan, u pergjigj djali.
Uh mjeret ne, s`kemi ku ta parkojme
16
**Kishin qene tre shoke, dhe nje dite shkojne ne nje lokal per te pire nga nje pije.
Njeri kerkon shfeps, tjetri fanta, kurse I treti thote: a keni coca colee
Kamarieri thote jo coca cole por, koka kolle .- Ky ia kthen : e si ashtue
Atehere edhe shoku im qe e ka emrin Cali, a me thirre kali a eeeeeeeeeeeeee
**Eh more Beni, duhet te zgjohesh me heret, - i thote nena djalit. -
Shih fqiun tone Ganiun, u zgjua heret dhe ne rruge i gjeti 500 $.
- Po, por ai qe i ka humbur eshte zgjuar edhe me heret!!!
--------------------------------------------------------------------------------
**MARTESA
E pyet nxenesi mesuesen pse kur martohet nusja veshet me te bardhae
Sepse per te eshte dite gezimi ju pergjigj mesuesja, tani e kuptova pse
dhendri veshet me te zeza tha nxenesi...
**PROVIMI
Kan qen dy vllezer dhe kan qen te dobet ne mesime nje dit duheshte te
hin ne provim po asnjeri nuk ishte i pregatitur dhe keshtu profesori
per tia dhen provimin i tha: Ta jap dish poqese e ngul nje gozhd ne mur
me krie dhe nxenesi e mori gozhden dhe e nguli por gozhda filloj te
dale perseri dhe profesori u habit dhe tha eka u be tani qe doli prap
gozhda nxenesi u pergjigj; doli sepse edhe vllau im eshte ne provim po
ne anen tjeter te murit, ha ha ha...
**FEMRAT E LAZDRUARA
Femrat se pari here martohen per dashuri, se dyti here per shoqeri, se treti here per llogar , tjerat here per shprehi
**KUSHe eSHTe KY
Nje njeri, babai i te cilit u lind ne Kereove, nenen e ka nga
Prishtina, vete i lindur ne Shkup, ushtrine e kreu ne Oher, studioi ne
Tirane kurse jetoi dhe punoi ne Tetove. efare do te jete ai pasi te
vdesee Pergjegja: Rahmetli
**ABORTIMI
Nje student duke hyre ne provim te lendes se INFORMATIKeS nga frika se
sdo te mund ti pergjigjet pyetjeve te cilat i mori ne tikete, u ngrit
ne kembe dhe tha. Shoku profesor une po abortoj! Profesori i habitur
gjithashtu u ngrit ne kembe dhe foli: vetem ketu ne klase jo te lutem!
**SHITeSI
Nje konsumator hyri ne shitore dhe pyeti shitesin Deri ne sa punonie, Shitesi iu pergjigj: Deri ne pension!
**PUNeSIMI
Shkon nje njeri ne BYRO per punesim dhe drejtohet te kerkon pune
"KeRKOJ PUNe ne shtepi kam 10 femij" Aha i thot punetori ne byro "e a
dini te punoni edhe dieka tjeter ".
**FeMIU-mashkull
Pse femiu mashkull qane me shume kur e largojne nga GJIU - Sepse do te
kalon shume kohe deri sa t'i kthehet .......GJIUT perseri.
**MATEMATIKA
Sexi eshte e vetmja lemij e cila i then ligjet MATEMATIKORE sepse 1+1 fitohet 3
**MJEKU
Doktor me dhemb edo vend ne trup prek koken - me dhemb, prek gjoksin -
me dhemb, prek kemben me dhemb. Doktori e kontrolloi detalisht dhe i
tha: Trupin e ke ne rregull po gishtin e ke te thyer.
**SHAH-loja
Tafe e luajme nje loje SHAH ai pergjigjet "Jo bre se dje me ka vdek
Gjyshja ...", aha po ska gajle bre Tafe ti meri figurat e ZEZA.
**POLICI
Bisedojne dy police dhe njeri i thote tjetrit: Ke ndegjuar se kan
vjedhur bomben ATOMIKE, e eka nese e kan vjedh thote tjetri - si bre
eka, e din se sa e ka vleren ajo BOMBe, 1000000 DM, auuuuu si bre aq
vlere te madhe dasht Zoti e rafte ne oborrin tim.
**VETURA
Bisedojne dy gangster, e din ti i thot i pari se vllau im nisi te
prodhon nje vetur te re me motor Mercedesi, karoseri BMW, rrotat te
Peugeotit, timonin e Ferarit.... HABITET tjetri dhe i thote e eka fitoi
ne funde Paj fitoi vetem 10 vjet burg.
**KOMPJUTERI
Dy shoke kompjuterista marin rrugen per ne Shkup dhe rruges u prishet
vetura, mundohen te nisin po asesi dhe njeri i thot tjetrit "ej ndale
motorin dalim jashte dhe e ristartojme perseri e hijme brenda"
**BURRI dhe GRUAJA
Gruaja po sa e mer lejen e vozitjes e shetit burrin me veture, mberine
afer nje banderes dhe sheh gruaja dy njerez ne bandere dhe gruaja e
pyet burrin "O bure pse bre keta dy jan hip ne bandere", qeshet buri
dhe i thote "Oj grua kan ndegjuar se vjen ty"
**MeSUESI dhe NXeNeSI
Mesuesi i nervozuar tha: "Arben kush ti ka bere detyrat TY, neser te ma
biesh babain ne shkolle". PSE arsimtar babain "kur detyrat mi ka bere
MAMI, babai ska faj "
**SKIJIMI
Takohen dy shoke adhurues te skijimit: Ku e kalove pushimin e pyeti i
parie Javen e pare ne ALPE - u pergjegj ai. E te diten e pyeti perseri
ku e kalovee Ne GIPS u pergjegj perseri i dyti.
**SHeMTIMI
A dini te tregoni se cili eshte ne te vertete njeri i shemtuar:
Pergjegjja: Ai i cili i blen dy bileta hyrese kur shkon ne kopshtin
Zologjik: Njeren per hyrje e tjetren per dalje.
**DEFINIMI
A mundeni te definoni nje njeri PSIHO-ANALITIKe - Pergjegjja: Ai eshte
njeriu i cili ne nje shoe STRIPTIZI nuk shiqon STRIPTIZETAT por fytyrat
e shikuesve .
**USHTARJA
Kapiteni i raporton majorit: "Ne eeten tone kam gjetur nje vajze e cila
ka veshur uniforme meshkujsh dhe qe 6 muaj eshte ketu"- Si eshte e
mundur bertiti Majori: "A nuk e kan hetuar ushtaret tjere kur kan banjo
(tush)e PO........... por askush nuk ka dashtur t'a paraqes.
**DENTISTI
Duke e lidhur gishtin nga i cili pikonte GJAK dentisti i tha se emes se
djalit 7 vjeear: "Tani sa ia vendova pllomben i tha ai dhe ju lutem qe
mos lejoni qe ne 2-3 oret e ardheshme te kafshon dike"
**DeSHMITARI
Gjyqtari: Kur e ndegjuat krismen e pare ne efar largesie ishit juvee
Deshmitari: Po perafersisht 20 metra. Gjyqtari: po kur e ndegjuat
krismen e dyte sa larg ishite Deshmitari: O me siguri isha afer nja 300
metra.
**OPERATOReT
E dini se, pse operatoret para edo operacioni vendojne maskae
Pergjegjja: Sepse nuk duan qe dikush t'i njohe nese rastesisht
OPERACIONI deshton.
**Nje nxenes i sapoardhur ne klasen e re pyet mesuesen : eMesuese a
denohet dikush per dieka qe nuk e ka beree eeJo asnjeheree pergjigjet
mesuesja. e Atehere se besoj se do te me denoni per detyrat qe nuk i
kam bere.

**Nje shkencetar Shqiptar po studionte nje plesht. eHidhue i thote
pleshtit, pleshti hidhet, ehidhue pleshti hidhet. Me pas i keput
krahet. eHidhue i thote pleshtit, pleshti hidhet. Raport1: Pleshti me
krahe te keputur u hodh. Me pas i pret kembet. eHidhue i thote, pleshti
hie, ehidhue edhe nje here, pleshti hie. Shkencetari shkruan: Raporti2:
Pleshtit kur pret i kembet, nuk degjon nga veshet
**Nje hajdut shkon ne Pazar per te shitur rrobat qe kishte vjedhur, por
nje hajdut tjeter ia vjedh. Ne darke e shoqja e cila e sheh te merzitur
e pyet: eSfitove gjeee e Hajduti duke qeshur: e-Kesaj here i shita me
emimin qe i mora

Shetisin dy gjarprinj. Njera pyet: Moter a jemi ne helmuesee
Jo, pse po pyet.
Kafshova gjuhenDoktor po verej se nuk po mbaj ne mend fare!
Prej kure
e ka prej kureNe restoran. Kamarier mi jep disa rremojsa.
Me vjen keq te gjitha jane te zena.


Kam degjuar se je punesuare efare po punone
Shites rruge.
Sa eshte metra e rruges


Po garonin Bushi, Putini dhe Rugova, cili ka ushtarin me te forte dhe besnik.
Bush: tani di ta shohni se eka eshte Marinsi. Xhon!
Po, ser.
Shko kerce nga ajo kulle atje per shtetin tuaj dhe pavarsine.
Ser, une jam i martuar, femije, familje...
Turp! Na ofendove, veten, mua dhe Ameriken.
Putin: Tani ju do ta shohni se eka eshte bereta e vertete Ruse. Vladimir.
Po shoku kryetar.
Shko kerce nga ajo kulle per shtetin tone dhe shokun Leninin...
Shoku kryetar une kam grua, femije...
Turp, na ofendove shtetin, mua dhe veten.
Rugova: Tani ju do ta shohni ushtarin tim. Hasan, eja ketu
Shka u bo bree
A po e sheh ate kulle atjee
Po
Mos gabo me shku e me kcy prej atje...
Po ae Ti po me kallxon mua, tash menjehere bile...


Kishte blere Rugova nje Mercedes dhe kishte hyp me u vozit pak, dhe po i thote shoferit
Vozit!!
Po vozit shoferi, por ngadal, rreth 70 km/h. Kur Rugova ja pret:
Hec more ma shpejt vozit!
Ky po i gra por deri 100 km/h arriti.
Rugova nervozohet dhe thote: ulu prapa bre kali, tash do te tregoje une se si vozitet.
Ulet rugova dhe vozit me shpejtesi 200 km/h, nuk ndalet as ne te kuqe,
as nuk rrespekton shenja, asgje dhe normal e ndalon policia.
Rugova e hap dritaren dhe pyet:
e ka u boe
Polici kur e pa se kush eshte thote:
Asgje, zotri kryetar, rruga e mbare...
Polici merr radio lidhjen dhe theret policin tjeter ne udhekryqin tjeter dhe i thote:
Mos gabo me e ndal nje Mercedes te zi!
Ky polici pyet:
e ka bre, kush eshte brendae
Valla nuk e di, po shofer e kish Rugoven.


Kur Japonezi thote "Miremengjesi"
- kur te mesoje gjuhen shqipe.


Pse Brus Li nuk luan ne filmin "Titanik"e
Te gjithe do ti kishte shpetuar.


Theret nje biondine me telefon ne nje agjencion turistik dhe pyet:
Sa zgjat fluturimi prej New Yorku ne Prishtinee
Vetem nje moment...
Biondina thote:
Ju faleminderit dhe leshon degjuesen.


Nese permendesh i shumezon 2344497566 dhe 3586679355, eka fitone
- rezultat gabim


Mori nje polic nje vazo per lule si emim "polic i muajit".
Duke e euar ne shtepi ai e kthen mbrapsht pa e hetuar.
E vendos vazon para gruas dhe thote:
-Shiko moj grua efare te kam sjelle!
Ajo ja kthen:
e ka eshte kjo qe ma ke pruar, kur nuk ka vrime. Ku ti fus une lulete Merre ktheje dhe kerkoja nje tjeter...
Merr vazon polici dhe shkon te shefi i merzitur.
e ka me keni dhene shef kete vazo me defekt per dhurate. Kjo nuk ka vrime per ti vendosur lulet.
Merr shefi ne dore ta shohe, habitet - nuk mund te besoje:
-Pernjemend kjo nuk paska vrime.
E shikon perfundi dhe thote me habi:
Po kjo as fund nuk paskaNuk e ke nuk te duhet, por nese nuk e ke kur te duhet, atehere kurre me nuk te duhet
- parashutiANKETA
Ne te gjithe boten njerzit u pergjegjen ne te njejten pyetje "efare
eshte mendimi juaj per mungesen e ushqimit ne pjesen tjeter te botes"e
Anketes iu perjgegjen:
Ne Afrike nuk e dinin eka eshte ushqimi.
Ne Europe nuk e dinin eka eshte mungesa.
Ne Europen Lindore nuk e dinin eka eshte mendimi juaj.
Ne Amerike nuk e dinin eka eshte pjesa tjeter e botes.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi