Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maradona: Ndjehem keq që tifozët e Bokës më shohin si 'tradhtar'

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

21032009

Mesazh 

Maradona: Ndjehem keq që tifozët e Bokës më shohin si 'tradhtar' Empty Maradona: Ndjehem keq që tifozët e Bokës më shohin si 'tradhtar'




Maradona: Ndjehem keq që tifozët e Bokës më shohin si 'tradhtar' Gbvttsklsmldj0qjof3_thumb

Përzgjedhësi i kombëtares së Argjentinës, Diego Armando Maradona, është vënë në shënjestër të tifozëve të Boka Juniorsit, fanellën e të cilit klub ai e ka bartur dy herë gjatë karrierës së tij si futbollist.
Tifozët e Bokës kanë protestuar ashpër të dielën, në ndeshjen kundër Argentino Juniors, sepse Maradona ka vendosur të heq dorë nga shërbimet e Huan Roman Rikelmes, që është idhull i tifozerisë së Bokës. "Ndjej dhimbje zemre për protestën e tifozëve, veçmas për faktin se tifozët më shohin si tradhtarë. Por çfarë të bëjë? Çdokush ka të drejt për opinionin e tij, pra edhe tifozët e Bokës", ka theksuar Maradona, duke shtuar: "Nuk kam thënë se nuk e dua Rikelmen në skuadër. Përkundrazi, kam thënë se e dëshiroj, por më kanë keqkuptuar", është arsyetuar Maradona, sipas të cilit përkundër marrëdhënies tashmë jo të mirë me tifozët nuk do të heq dorë nga shkuarja në stadiumin "Bombonjera".
mendy
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: reddit
- Similar topics

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi