AMD demonstron procesorin e ri me gjashtë bërthama

Shko poshtë

16032009

Mesazh 

AMD demonstron procesorin e ri me gjashtë bërthama


AMD demonstron procesorin e ri me gjashtë bërthama


Serverët me çipet Istanbul kanë arritur bartjen më të shpejt të dhënave dhe performansa më të mira të aplikacioneve...Advanced
Micro Devices (AMD) ka demonstruar modelet e para punuese të çipeve të
emëruara Istanbul, të serisë së tyre të radhës Opteron me gjashtë
bërthama të dedikuara për serverë.

Çipet kanë dëshmuar performansa më të mira me shpenzim të njëjtë si
edhe çipet ekzistuese të serverëve me gjashtë bërthama me emrin
Shanghai. Kjo do të thotë se shpenzojnë në mes të 45 e 105 vat kur
punon në shpejtësitë në mes 2.3 GHz e 2.8 GHz.

Serverët me çipet Istanbul kanë arritur edhe bartje më të shpejtë të
dhanë deri tek memoria si dhe performansa të aplikacioneve nën sistemin
operativ Windows Server 2008 në krahasim me procesorët e mëhershëm.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi