Leximi i numrave te medhenje

Shko poshtë

Leximi i numrave te medhenje

Mesazh nga floroS prej Sat Apr 25, 2009 12:54 pm

Ja si i lexojme disa numra ne Evrope dhe Amerike
-----------------Evrope ----- Amerike

10^6...............milion.........milion
10^9...............miliard........bilion
10^12..............bilion.........trilion
10^15..............biliard........kuadrilion
10^18..............trilion........kuintilion
10^21..............triliard.......sekstilion
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 25
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

arti

Mesazh nga arti prej Fri May 01, 2009 8:26 pm

interesan shume mire e paskebere... flm floros
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 27
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi