Nastradini dhe djali

Shko poshtë

Nastradini dhe djali

Mesazh nga amir prej Fri Mar 20, 2009 11:39 am

Njëherë Nastradini shkonte me të birin diku në fshat, djalin e hipi në gomar, kurse vetë ecte në këmbë. E panë njerëzit rrugës dhe thanë, C'djalë na qënka! Babanë e vetë plak ai e lë të ecë në këmbë, kurse vetë kapardiset kaluar mbi gomar! Atëherë djali i tha Nastradinit.
Dëgjo baba, a nuk të thashë unë? S'ka gjë, po mos ngul këmbë, hajde hip në gomar." Nastradini hipi edhe vetë dhe bashkë me djalin, kaluar mbi gomar, vazhduan rrugën. Sapo kaluan disa hapa, kur përpara u del një turmë endacakësh. E vështruan ata mirë e mirë Nastradinin me të birin dhe bërtitën: "Shikoni njerëzit e pa shpirtë! Pse ore, mund të mbajë ky gomar i vogël dy njerëz në kurriz? Pa shikoni, shikoni mirë, ky duhet të jetë Nastradini! Nastradini u inatos, zbriti nga gomari, e zbriti edhe djalin dhe e ngau gomarin përpara. S'kaloi shumë, dhe përsëri përpara u dolën disa njerëz. Ja budallenjtë, - thanë ata, gomari vrapon bosh para tyre, kurse ata ecin më këmbë në piskun e vapës. Po ja, paska budallenj të tillë në dynja! Kur Nastradini dëgjoi këto fjalë, ai tha. Prap se prap, unë dyshoj që ndokush mund t'ushmanget thashethemeve!
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

plaka

Mesazh nga amir prej Fri Mar 20, 2009 11:39 am

Jon dy plaka edhe njona prej tyre mban mobil edhe i vjen ni SMS edhe i thot plaka plakes uu em erdh ni kulet (hahhaahahah)
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hasa dhe Hysa bien ne gropë

Mesazh nga amir prej Fri Mar 20, 2009 11:39 am

Ishte Hasa dhe Hysa duke shëtitur në pyll dhe bien ne nje gropë.
Duke u munduar shum e shum dalin dikur dhe i thot Hasa Hyses ee mej Hys mir shum pshtum na mu kon gropa em kapak qka kishim bo na
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pula

Mesazh nga amir prej Fri Mar 20, 2009 11:41 am

Pse pula s'lahet me uj t'nxet?
Se i dalin vezet e zime.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njerzit në kish

Mesazh nga amir prej Fri Mar 20, 2009 11:41 am

Shkojnë besimtart katolik me u lut në kish, Prifti po i vet: Kush ka frig nga gruaja le te çohet ne kemb.. të gjith çohen veq njeni rrin nej edhe thot prifti vetmeveti: E shyqyr qenka nje burr ne kish.. edhe e vet tash prifti ate qe nuk u çu ne kam: PSse ti nuk o çove ne kemb? Ja kthen besimtari: Se si ta permenin fjalen grua me kputen kembet dhe nuk munem me u çu.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Polici semafor

Mesazh nga amir prej Fri Mar 20, 2009 11:41 am

Nje polic i SHPK-s po ndal njenin e po ngermohet:
O qorr a nuk pi sheh driten e kuqe n’semafor a?
Po mor burr po ty nuk t’pash.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zero

Mesazh nga amir prej Fri Mar 20, 2009 11:42 am

Kan qen 2 zero dhe i kan pa 2 tetshe dhe i kan thene ooo qyri rruspijat qysh e kan shtrengu rrypin.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

U knaqa ne amerik

Mesazh nga amir prej Fri Mar 20, 2009 11:43 am

ni djal shkon ne amerik edhe e blen ni llamborgjini edhe thot po i mir te koka bre kur ti mshon sirenes bojke ni kang e sinanit un nuk jam si ti tani thojshin amerikant pot mir e paske sirenen pos me kan Radio Kosova
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Energjija elektrike

Mesazh nga amir prej Fri Mar 20, 2009 11:43 am

Arsimtari i fizikës i pyet nxënësat prej nga e ka prejardhjen energjija elektrike një nxënës e ngrit dorën dhe thot:energjija elektrike e ka prejardhjen nga kopshti zeologjik arsimtari i thot nga te erdhi ky mendim aj pergjigjet:po sa her qe ndalet rryma babai im thot a e ndalen ata majmunat a.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Katunari dhe pasqyrja

Mesazh nga amir prej Fri Mar 20, 2009 11:44 am

Del nje katunar ne treg dhe duke shetitur e sheh nje pasqyre por nuk e din se ca eshte ajo
dhe e pyet shitesin ca eshte kjo?
Ai i tregon eshte pasqyre munesh me pa veten aty kur te rruhesh e ashtu edhe e blen nje pasqyre te vogel dhe e shtin ne xhep,
Kur shkon ne shtepi ja shtin gruja duart ne xhep dhe e gjen pasqyren por nuk e din ca eshte ajo sepse nuk kishin pare kurr,
E mer e kthen kah vetja dhe thote: Shikoje kete foto me qfar kurve po me tradhtojka burri.
E kap vjehrra paqyren dhe thote: Lere se qenka kurv por qenka edhe plak.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djali me biçikletë

Mesazh nga amir prej Fri Mar 20, 2009 11:45 am

Nje djale i lutet babait qe ti bleje nje biçiklet dhe babai ja ploteson deshiren.Nje dite djali niset per udhetim dhe e lith biçikleten ne nje shtylle korendi ku ishe shkruar nje lajmerim vdekje per nje vajze por djali nuk e pa dhe iku. Kur u kthye nuk e gjeti biçikleten por edhe lajmerimin nuk e pa por gjeti disa burra dhe gra qe po qanin dhe ky mendoje se po qanin per biçikleten e tij dhe filloj dhe djali me te qare.Ne nje momente nje burre e pyet :ishte e re? dhe djali pergjigjet:tre here ja kisha hipur o xhaxhi.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kati siper nesh

Mesazh nga amir prej Fri Mar 20, 2009 11:45 am

Nje cift banonte ne katin e peste dhe nuk kishte kat me me larte ne nje dite te nxete behari e shoqja bente dashuri me dashnorin ne dhome .kur troket burri te dera gruaja e trembur nxierr dashnorin lakuriq ne ballkon,i shoqi hyn brenda pyet te shoqen si kaloi diten dhe si u shlodh pake del ne ballkon. Ai shikon dashnorin e te shoqes dhe e pyet cfare do ti ketu? Ai i trembur i thote se isha ne katin ketu siper teje dhe i erdhi i shoqi i asaj gruas dhe zbrita nga frika ketu poshte ,burri i bindur nga fjalet e tij hyri ne dhome mori nje pallto te gjate ja dha e veshi dhe kaloi permes dhomes ku ishte dhe e shoqja, pasi e nxori perjashta dhe mbylli deren e pyet e shoqja cfare ishte ky si e pa ditur gje, i shoqi pergjegjet hesht grua pune burrash.mbasi u shtri dhe po mendohej ju kujtua se nuk kishte kat me lart i thote gruas nga erdhi ai siper nesh nuk ka me kat .gruaja pergjegjet hesht burre pune grash.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Po i shfry barkun

Mesazh nga amir prej Fri Mar 20, 2009 11:45 am

Nje nat djalit i del gjumi dhe shkon te prinderit ne dhome dhe i gjen ne itimitet! Ua mami ca po i ben babit? Po i shfry barkun te keqen mami! Te nesermen djali i thote mamit! O mami kot mundohesh ti shfrysh barkun babit atij ia fryn sekretarja ne pune.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mami, babi, djali dhe gjyshja

Mesazh nga amir prej Fri Mar 20, 2009 11:46 am

ishte nje familje ku jetonte baba nana dhe djali por kishin nje gjyshe qe ju vinte qdo dite ne vizit edhe nje her e kur vjen gjyshja shkon ne dhomen e femijes per te biseduar dhe femija i thote gjyshe pse gjithe ne mbremje po ma bon mami djali jem a je flejt djali jem a je flejt edhe i thote gjyshja sonte kur mami te pyet a je flejt ti mos fol kinse ke fjet dhe kur beht mbremje nena pyet djali jem a je flejt djali jem a je flej ky nuk ben za dhe nena mendon se kishte fjlet dhe shkon i thote burrit nuk din qysh mej than ncirre ...... i thote ncirre bananen edhe veq kur tja nis ai djali me bertit : nan ama edhe mu do banane.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hasa e Hysa ne birë

Mesazh nga amir prej Fri Mar 20, 2009 11:47 am

Ishin hasa e hysa edhe ishin ra ne nje birë kogja te thell, edhe mundohen disa here qe te dalin por kot sepse bira ishte shume e thell edhe dikur i thote hasa hyses
Hys pe prvojm edhe kete her me dal prej bire nese nuk mundemi po shkojm ne shtepi.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

3 shoke

Mesazh nga amir prej Fri Mar 20, 2009 11:47 am

Goni, Gimi dhe Genci po punonin te nje shtylle telefoni kur Gimi rreshqet, bie ne toke dhe vdes menjehere. Pasi e merr ambulanca Goni pyet Gencin se kush do i thote gruas se vet qe Gimi vdiq.
- Shkoj un, se jam i mire per kto punet sensitive - thote Genci.
Iken Genci dhe kthehet pas 2 oresh me nje arke me birra Tirana. I cuditur Goni e pyet:
- I the gruas se Gimit qe Gimi vdiq?
- Po - i thote Genci.
- Po birren ku e gjete? - pyet perseri Goni i cuditur.
- Kur i shkova te shpia i rashe deres dhe kur gruaja hapi deren e pyeta "A je ti ajo qe i vdiq burri ?". "Jo e kam gjalle burrin me tha", dhe un i thashe "A e veme me bast me nje arke me birra?"
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Amerikani, Gjermani dhe Shqiptari

Mesazh nga amir prej Fri Mar 20, 2009 11:48 am

Kishte pas qene shqiptari gjermani edhe amerikani tash kta e kan bo cili mund te qendron me shume pa buke mir po aty e kan pas edhe telefonin dmth ne qofse nuk mujn me qendru me thirr ne tel ja kan dhon ata numrin e telit mir tash hin gjermani rrin 1 dite 2 3 4 kur bohet 1 jave thirr ne tel edhe i thot qe nuk mund te qendroj me shume tash hin amerikani edhe ai rrin 1jave kur bohet java e dyte thirr ne tel thot qe nuk mund te qendroj me shume tash kur hyn shqiptari bohet i jave bohet dy jave bohet 3 jave bohet 1 muj pastaj komisioni dyshojn se mos ka vdekur kur te hyjn mbrenda qa me pa shqiptari tu i mshu zitit me kry ata e pysin se qka ki o i thot e kam haru numrin e telefonit.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

budallai

Mesazh nga mendy prej Sat Mar 21, 2009 12:11 pm

Ishte nje budalla dhe doli nga cmendina.shkrujti nje leter hypi ne maje te shtylles dhe e la letren aty.dhe zbriti poshte.kur zbriti poshte e pyten ca ke shkrujt?ai u tha gjejeni ju te zgjuarit.KUSH E GJEN CA KISH SHKRUAR BUDALLAI?
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

djal

Mesazh nga mendy prej Sat Mar 21, 2009 12:11 pm

Nje djal nuk i linte prinderit te benin sex ai nje dite beri sikur iku te gjyshi dhe u fsheh poshte krevatit gruaja me burrin u shtrine dhe gruaja i tha burrit nxirre bananen djali doli nga poshte krevatit dhe berrtiti o ba me ler gjysmen mua §KLAUDIO§
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

nje djal

Mesazh nga mendy prej Sat Mar 21, 2009 12:12 pm

Nje djal nuk i linte prinderit te benin sex ai nje dite beri sikur iku te gjyshi dhe u fsheh poshte krevatit gruaja me burrin u shtrine dhe gruaja i tha burrit nxirre bananen djali doli nga poshte krevatit dhe berrtiti o ba me ler gjysmen mua §KLAUDIO§
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

katundare

Mesazh nga mendy prej Sat Mar 21, 2009 12:12 pm

Ka qene du ketunare,Preka dhe Nikolla.Ato kan shkuar ne hotel.Preka ne kat te peste ndersa Nikolla ne kat te pare.Ka dal Preka ne oren dy te nates ne dritare dhe ka bertitur me te madhe:-oooo Nikoll o Nikoll-ka dale Nikolla ne dritare e ia kan nis duke bere muhabet ne mes te nates.Banoret e hotelit jan shqetesuar nga fjalet dhe kan shkuar ne recepsion te hotelit per ti treguar se cpo ndodh.Pronari i hotelit i tha Nikolles dhe Prekes se ne dhome ka nje telefon keshtu qe mos bertitni me dhe flisni ne telefon.Pas disa castes e ka marre Preka Nikollen e i ka thene:-O Nikoll del iher ne dritare se du me ten dica.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Nastradini dhe djali

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi