Sperma e çiklistëve jokualitative

Shko poshtë

Sperma e çiklistëve jokualitative

Mesazh nga citti_barca prej Sun Jul 05, 2009 10:51 pmPersonat të cilët kalojnë kohë të madhe duke ushtruar intensivisht në biçikletë mund të kenë spermë me kualitet jo të mirë, pohojnë ekspertët.
Shkencëtarët spanjollë nga Fakulteti i Mjekësisë pranë Universitetit të Cordobas, kanë analizuar disa çiklistë dhe kanë ardhur në përfundim se ekziston një lidhshmëri e qartë ndërmjet kohës së kaluar në biçikletë dhe kualitetit të spermës te meshkujt.

Autorët e këtij studimi thonë se shkaktar i këtij efekti negativ mund të jetë presioni i shalës së biçikletës mbi testise, ose nga nxehtësia e cila shkaktohet si pasoje e veshjes së teshave të ngushta gjatë vozitjes.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi