Juventus transferon Felipe Melon

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

08072009

Mesazh 

Juventus transferon Felipe Melon
Juventusi ka nënshkruar me mesfushorin brazilian Felipe Melo nga Fiorentina për shumën prej 20 milionë eurosh, ndërsa në marrëveshje është përfshirë edhe pronësia e plotë e Violas për anësorin e Juves, Marco Marchionni.

“Sky Sport Italia” njofton se marrëveshja është kompletuar, ndërsa të mërkurën do të bëhet edhe njoftimi zyrtar

Melo ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me bardhezinjtë, ndërsa do të fitojë 2.6 milionë euro në vit, duke u bërë kështu braziliani i tretë që bartë fanellën e Zonjës së Vjetër së bashku me Amaurin dhe Diegon.
avatar
bujo
Anetare 10 %
Anetare 10 %

Numri i postimeve : 63
Registration date : 20/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi