Çfarë kërkojnë fëmijët online?

Shko poshtë

22082009

Mesazh 

Çfarë kërkojnë fëmijët online?

Çmenden për videot, lojërat dhe rrjetet për shoqërim, por janë edhe shumë të tërhequr nga bota e seksit. Kështu ka konkluduar një studim i kryer për fëmijët dhe adoleshentët amerikane nga kompania për prodhimin e softuerëve për siguri online - Symantec.

Nga monitorimi i tre milionë kërkimeve online nga shfletuesit të moshës së vogël dhe të re, del se destinacioni i preferuar i tyre padiskutueshëm është shërbimi i kompanisë i kompanisë Google, ai YouTube.

Ata kërkojnë aty karioke, kërcim, video të shumta për t’u dhënë përgjigje kureshtjeve të tyre të shumta.

Ndërkohë, për fat të keq në vend të katër gjendet kërkimi për “sex” derisa në vendin e gjashtë të listës radhitet “porno”.

Kur bëhet fjalë për adoleshentët, sigurisht që ata kërkojnë të dinë gjithçka, ndaj edhe kërkimi i informacioneve për seksin, renditet në mesin e 100 gjërave kryesore.

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi