Cfare mendoni per ndryshimin e emrit dhe pranimin e Maqedonise ne NATO dhe EU?

Shko poshtë

Cfare mendoni per ndryshimin e emrit dhe pranimin e Maqedonise ne NATO dhe EU?

Mesazh nga ♫tibe♫ prej Sun Mar 15, 2009 5:55 pm

Kontesti me Greqine per emrin kushtetues Republika e Maqedonise po pengon hyrjen e Maqedonise ne Nato dhe EU dhe njekohesisht me kete ndalon zhvillimin e saj. nese nuk arrihet marreveshje midis ketyre dy shteteve Greqia mund te bllokoje perseri hyrjen e Maqedonise ne Nato dhe EU. Sipas Greqise zgjidhja e vetme eshte ndryshimi i emrit kushtetues, por per maqedonte kjo eshte sikur e "humbin identitetin kulturor". Cfare mendoni a eshte e nevojshme ose a duhet qe te ndryshohet emri dhe me kete te vazhdojme perpara?
avatar
♫tibe♫
Princess
Princess

Numri i postimeve : 52
Location : Gostivar
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi