Mbushje univerzale per mobilat

Shko poshtë

22032009

Mesazh 

Mbushje univerzale per mobilat
Prodhuesit me te medhej te mobilave celulare mbeshtesin planin per mbushje univerzale.


Prodhuesit Nokia, Motorola, Samsung, Sony Ericsson dhe LG jane pajtuar qe deri me vitin 2012 te gjith modelet qe do i prodhojne do perdorin nje koke mbushje. Momentalisht egzistojne me shum se 30 lloj mbushje te ndryshem dhe mendohet qe levizja ne nje te standardizuar do zvogloj sasin e mbetuarina duke eliminuar reth 51,000 tonelat te mbushjeve duplikate. Mbushja univerzale do jete ajo micro-USB.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi