Banka i hedh para gabimisht, blejne shtepi dhe lene punen

Shko poshtë

19042009

Mesazh 

Banka i hedh para gabimisht, blejne shtepi dhe lene punen
Një çift nga Bloomsburg, Pensilvania, përfundoi në burg kur policia zbuloi se kishin përfituar 175 mijë dollarë që banka hodhi gabimisht në llogarinë e tyre. Autoritetet thonë se 50-vjeçari Randy Pratt dhe 36-vjeçarja Melissa Pratt, në vend që të raportonin në bankë shumën e parave, i tërhoqën ato, lanë punën dhe lëvizën nga Pensilvania në Florida. Ata po kërkonin të blinin një shtëpi në Orlando, kur gabimi u diktua. Që të dy u akuzua për grabitje të sajuar dhe akuza të tjera, por dolën kur paguan 100 mijë dollarë garanci. Ata kishin hedhur në llogari 1772,50 dollarë, por gabimisht arkëtarja kishte regjistruar 177 250 dollarë.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi