S’ka gjë nga Bugatti i lirë!

Shko poshtë

16032009

Mesazh 

S’ka gjë nga Bugatti i lirë!


Edhe pse kemi
dëgjuar thashetheme se Bugatti do ta paraqesë një model të ri, i cili
do të jetë në mënyrë drastike më i lirë sesa ekstremi "Veyron", nga
maja e kompanisë vjen një demantim i vendosur.
Franz-Josef
Paefgen, njeriu i parë i kompanisë Bugatti, pohon se nuk është duke
menduar për modelin më të lirë, por se modeli i automjetit të radhës do
të jetë po aq ekstrem dhe i shtrenjtë si Veyron.

Paefgen ka deklaruar se është duke punuar në disa projekte, por ka refuzuar të flas më në detaje se aq.

Përndryshe, Bugatti në vjeshtë do të festojë ditëlindjen e tij të madhe
– Ettore Bugatti punën e tij e ka filluar në shtator të vitit 1909. Në
këtë kohë do të duhej të mbahej premiera, edhe pse me gjasë do të bëhet
fjalë edhe për një edicion special të modelit Veyron.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi