Nintendo Wii më lirë

Shko poshtë

24092009

Mesazh 

Nintendo Wii më lirë

Gjatë kësaj fundjave Nintendo ka për qëllim të liroj çmimet e konzolës së lojërave Wii për 50 dollarë, në mënyrë që të përcjellë konkurrencën.

Çmimi i ri i Wii do të duhej të jetë 50 dollarë më pak dhe të kushtojë 200 dollarë, derisa ky hap vjen si rezultat i presionit çdo ditë më të madh dhe hapave agresiv të konkurrencës.

Sony me paraqitjen e para pak kohe të PS3 Slim ka liruar edhe çmimet e konzolës në 300 dollarë, derisa shuma e njëjtë duhet të ndahet edhe Microsoft Xbox 360 me disk prej 120 gigabajt.

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 25
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi