Komtarja,Petrovic emri i radhes ne listen e FSHF-se

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

23042009

Mesazh 

Komtarja,Petrovic emri i radhes ne listen e FSHF-se
Federata Shqiptare e Futbollit vazhdon hulumtimin e CV-ve per te zgjedhur trajnerin e ri te kombetares pas largimit te holandezit Arie Haan.

Ashtu sic eshte folur kohet e fundit, tregu me i preferuar eshte ai ballkanas dhe pikerisht eshte nje teknik nga Bosnja favorit per te marre drejtimin e kuqezinjve. Behet fjale per kampionin e Evropes me Cervena Zvezden, 61 vjecarin Ljubko Petrovic, i cili ne vitin 1991 ka fituar trofeun me te rendesishem per klube ne Evrope, pasi skuadra e tij mundi Marsejen ne finale.

Petrovic ka qene nje nga lojtaret me te spikatur te Ish Jugosllavise, ndersa si trajner ka drejtuar klube ne Bosnje, Serbi, Spanje, Uruguai, Bullgari, Austri e Kine. Skuadra e fundit qe ai ka drejtuar eshte Vojvodina, nga e cila u largua ne mars te ketij viti. Ndeshja e radhes per kombetaren shqiptare eshte ajo e 6 qershorit ne Tirane kunder Portugalise
avatar
lirim
Fillestar/e
Fillestar/e

Numri i postimeve : 23
Registration date : 22/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi