Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Marseille forcon kreun

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

27042009

Mesazh 

Marseille forcon kreun Empty Marseille forcon kreun




Marseille forcon kreun Oeezyzazcalkussnbc8
Marseille forcon kreun M86ml1qw9i8k1ff3q4pf


Ekipi i mesfushorit kosovar Lorik Cana, Olimpique Marseille, ka shënuar fitore me rezultat 2-1 në derbin francez përballë Lille, duke forcuar kështu kreun e tabelës së Ligue 1.
Pas një pjese të parë pa gola, mysafirët nga Marseille e panë veten në disavantazh në minutën e katër të pjesës së dytë, pas një goli të shënuar nga mesfushori belg Eden Hazart për ekipin e Lille.Por dy gola të shpejtë sollën tre pikë për liderin e ligës franceze. Së pari mesfushori Benoît Cheyrou barazoi në minutën e 54-të. Ndërsa tre minuta më pas sulmuesi Mamadou Niang shënoi golin e epërsisë për marsejezët.Kapiteni Lorik Cana nuk u aktivizua në këtë ndeshje, për shkak të kartonit të kuq të marrë në ndeshjen e kaluar, por do të rikthehet në ndeshjen e radhës.Marseille tash kryeson me 67 pikë, pesë më shumë se ndjekësi Bordeaux, që megjithatë ka edhe një ndeshje më pak të zhvilluar.Kampioni në fuqi i Francës, Lyoni, pas barazimit të së premtes përballë PSG, ngec gjashtë pikë prapa Marseille.
donbeco
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 30
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: reddit
- Similar topics

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi