"Zogby": Ja fituesit e zgjedhjeve sipas nesh

Shko poshtë

"Zogby": Ja fituesit e zgjedhjeve sipas nesh

Mesazh nga floroS prej Sun Jun 28, 2009 10:17 pm"Zogby": Ja fituesit e zgjedhjeve sipas nesh
"Zogby International” publikon rezultatet e exit poll te kryera pas votimit te sotem ne 12 qarqe te vendit.

Keshtu sipas ketyre rezultateve, nese do te merreshin parasysh keto te dhena, atehere ne parlamentin e ardhshem do te kishim 69 vende te koalicionit te Partise Demokratike, 55 te koalicionit te Partise Socialiste, 4 te LSI-se dhe 12 te pavendosura.

Marzhi i gabimit ne kete sondazh eshte 3.2 perqind.

Qarku Kukes

PS 21 perqind
PD 67 perqind
LSI 3 perqind
PR 3 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 1
Koalicioni i PD 2
LSI 0
Te papercaktuara 0

Qarku Diber

PS 30 perqind
PD 54 perqind
LSI 3 perqind
PLL, PR 2 perqind

Mandatet

Koalicioni PS 2
Koalicioni PD 3
LSI asnje
I diskutueshem 1

Qarku Shkoder

PS 30 perqind
PD 54 perqind
PR 3 perqind
Te ndryshme 1 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 4
Koalicioni i PD 7
Koalicioni i LSI 0
I diskutueshem 0

Qarku Lezhe

PD 57 perqind
PS 28 perqind
LSi 3 perqind
PAA, PSD 2 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 2
Koalicioni i PD 4
LSI 0
I diskutueshem 1

Qarku Tirane

PD 49 perqind
PS 35 perqind
LSi 5 perqind
Te ndryshme 1 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 13
Koalicioni i PD 17
LSI 1
Te paparcaktuara 1

Qarku Durres

PD 49 perqind
PS 35 perqind
LSI 6 perqind
PR 2 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 3
Koalicioni i PD 7
LSI 1
I diskutueshem 1

Qarku Elbasan

PD 44 perqind
PS 38 perqind
LSI 4 perqind
G99, PR, PDK 2 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 6
Koalicioni i PD 7
LSI 0
i diskutueshem 1

Qarku Korce

PD 49 perqind
PS 38 perqind
LSI 4 perqind
PR 2 perqind

Mandatet

PS 5
PD 6
LSi 0
i diskutueshem 1

Qarku Berat

PS 43 perqind
PD 29 perqind
LSi 14 perqind
G99 6 perqind

Mandatet

Koalicion i PS 3
Koalicioni i PD 3
Koalicioni i LSI 1
I diskutueshem 1


Qarku Fier

PD 36 perqind
PS 44 perqind
LSI 7 perqind
G99, PDI 2 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 7
PD 7
LSI 1
I diskutueshem 1

Qarku Vlore

PS 42 perqind
PD 34 perqind
LSI 3 perqind
PBDNJ 11 perqind

Mandatet

PS 6
PD 4
LSI 0
I diskutueshem 2

Qarku Gjirokaster


PD 37 perqind
PS 45 perqind
LSI 3 perqind
PBDNJ 6 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 2
Koalicioni i PD 2
Koalicioni i LSi 0
I diskutueshem 1
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

fitore...!!

Mesazh nga amir prej Mon Jun 29, 2009 11:08 amUrime Fitorjaa Sali beshirit...

Kompanit e asfaltimit jan ne fest...Derii sa te jet sali brisha kryeminister vec rruge do te ndertoj Very Happy!

tongue
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

hi

Mesazh nga floroS prej Mon Jun 29, 2009 11:18 am

Per momentin eshte duke udhehequr PS Sad , sondazhi i Zogby eshte ne kundershtim me numrimin real te votave , shpresoj qe deri ne numerimin final do te kryesoj PD, sepse jane numeruar vetem 20 % e votave . Very Happy
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

fitore PD

Mesazh nga amir prej Mon Jun 29, 2009 11:20 am

PD nuk e din se vec sa deptet ma shum do fitoj...
A se a ka fitu a joo...Ajo eshte e sigurt se do fitojsanta
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

H1

Mesazh nga floroS prej Mon Jun 29, 2009 11:23 am

Asgje nuk eshte e sigurt , deri ne numerimin e kutise se fundit Very Happy
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: "Zogby": Ja fituesit e zgjedhjeve sipas nesh

Mesazh nga lirim prej Mon Jun 29, 2009 11:43 am

Very Happy urime fitorja PD
avatar
lirim
Fillestar/e
Fillestar/e

Numri i postimeve : 23
Registration date : 22/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

deri ora 12...Numerimi i votave, rivalitet PD-PS

Mesazh nga amir prej Mon Jun 29, 2009 12:10 pm


Numerimi i votave, rivalitet PD-PS
Kane mbetur edhe disa ore nga perfundimi i afatit zyrtar per numerimin e votave ne 12 qarqe te vendit, nderkohe qe lufta mes partive kryesore Partise Demokratike dhe asaj Socialiste do te vazhdoje e ashper deri ne kutine e fundit.

Deri tani mesohet se jane numeruar nje e katerta e votave ne rang vendi.

1.Ne qarkun e Beratit nga 8 mandate, 4 shkojne per PS, 2 per PD, 1 per PR dhe 1 per LSI

2. Ne qarkun e Dibres nga 6 mandate, 4 shkojne per PD-ne dhe 2 per PS-ne.

3. Ne qarkun e Durresit nga 13 mandate, 7 shkojne per PD-ne, 5 per PS-ne, 1 per LSI-ne.

4. Ne qarkun e Elbasanit nga 14 mandate, 7 shkojne per PS-ne, 6 per PD-ne dhe 1 per LSI-ne.

5. Ne qarkun e Fierit nga 16 mandate, 8 shkojne per PS-ne, 6 per PD-ne, 1 per PLL-ne dhe 1 per LSI-ne.

6.Ne Gjirokaster, nga 5 mandate, 3 shkojne per PS-ne dhe 2 per PD-ne.

7. Ne Korce nga 12 mandate, 6 shkojne per PD-ne dhe 6 per PS-ne.

8. Ne Kukes nga 4 mandate, 3 shkojne per PD-ne dhe 1 per PS-ne.

9. Ne Lezhe, nga 7 mandate, 5 shkojne per PD-ne dhe 2 per PS-ne.

10. Ne Shkoder, nga 11 mandate, 6 shkojne per PD-ne dhe 5 per PS-ne.

11. Ne Tirane, nga 32 mandate, 16 shkojne per PD-ne dhe 16 per PS-ne.

12. Ne Vlore nga 12 mandate, 6 shkojne per PS-ne, 3 per PD-ne, 1 per PDI-ne, 1 per PBDNJ-ne dhe 1 per PSD-ne.

Keto jane te dhenat e publikuara nga projekti i ECA-s dhe KRIIK, mbeshtetur nga USAID, deri ne oren 11:50 minuta.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Neeew

Mesazh nga floroS prej Mon Jun 29, 2009 8:45 pmMandate Rank Vendi


Wink PD ne avantazh
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: "Zogby": Ja fituesit e zgjedhjeve sipas nesh

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi