Mosley i kujton Ferrarit: Jam ende ne krye te FIA-s

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

29062009

Mesazh 

Mosley i kujton Ferrarit: Jam ende ne krye te FIA-s


Shefi i FIA-s Max Mosley vazhdon me sulmet ndaj skuderive qe e detyruan te arrinte nje marreveshje sipas kushteve te Fota-s, cka parashikon edhe largimin e tij ne muajin tetor.

Mosley ne ve qender te kritikave presidentin e Ferrarit, Luca Di Montezemolo. Ne nje leter drejtuar shefit te kokekuqes, ai shpreh pakenaqesine per rrugen e ndjekur nga Montezemolo per te kundershtuar rregullat e vitit 2010.

“Nese deshiron qe marreveshja e nenshkruar te mbijetoje ti dhe Fota duhet te ratifikoni menjehere aksionet tuaja. Deri ne fund te tetorit une jam presidenti i FIA-s por do jete FIA dhe jo ti apo Fota qe do vendosni per te ardhmen e presidences”, shkruan nder te tjera Mosley.
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 27
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi