Uefa U21, Gjermania shkaterron Angline

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

30062009

Mesazh 

Uefa U21, Gjermania shkaterron Angline

Ne ndeshjen luajtur ne Malmo kunder kombetares angleze Under21 kombetarja Gjermane Under21, e drejtuar nga trajneri Hrubesch fiton per here te pare titullin e Kampiones se Europes.

Nje ndeshje pa shume rivalitet me shume per faj te Anglise e cila nuk ka mundur te perserise ndeshjet e shkelqyera te zhvilluara perpara mberritjes ne finale dhe te lojes se mire te gjermaneve me ne krye Wagner, autorin e 2 golave.

Golat u shenuan nga Kastro ne minuten e 23, Ozil ne minuten e 48 dhe dy here nga Wagner ne te 79 dhe 84 duke e cuar rezultatin 4-0.

Gjermanet fituan per here te pare trofeun e Kampiones se Europes per kombetaret Under21 pas 3 sukseseve boterore per Under17 dhe Under19.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi