Deschamps: Tani për tani Cana është kapiten

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

02072009

Mesazh 

Deschamps: Tani për tani Cana është kapiten


Trajneri i Olimpique Marseille, Didier Deschamps, ka deklaruar se mesfushori shqiptar Lorik Cana aktualisht është lojtar i Marseille, mirëpo ekziston mundësia që ai të largohet.
Kosovari është në shënjestër të disa skuadrave evropiane, duke specifikuar Arsenalin, Hamburgun dhe Wolfsburgun, mirëpo Deschamps thotë se për largimin e Canës duhet të plotësohen tre kushte.

“Tani për tani, ai është kapiten. Ndërsa për largimin e Canës duhet të plotësohen tre kushte. E para, Loriku të gjejë skuadër e cila do t’i përshtatet, e dyta, ajo skuadër të bëjë ofertë e cila do t’i përshtatet Olimpique Marseillet, dhe e treta, ne duhet ta gjejmë një lojtar i cili është po aq kualitativ sa ai ose të jetë më i mirë”, është shprehur Deschamps.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi