Valdano: Benzema, saktësisht çfarë kishim nevojë

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

03072009

Mesazh 

Valdano: Benzema, saktësisht çfarë kishim nevojë


Drejtori sportiv i Real Madridit, Jorge Valdano, ka mirëpritur arritjen e sulmuesit francez Karim Benzema, duke thënë se ai është saktësisht çfarë kishte nevojë klubi.
“Tash, Villa (David) është jashtë dhe Benzema është brenda. Benzema kompletoi synimin tonë për të pasur një sulmues agresiv të qendrës”, ka thënë Valdano.

Valdano po ashtu ka komentuar edhe për harxhimet e mëdha të Realit gjatë kësaj vere.

“Real Madrid është klubi më i pasur në botë, pjesërisht sepse blejmë lojtarë të klasit të lartë. Dinamika e kësaj mënyre është dëshmuar e suksesshme në të kaluarën. Ky ekip nuk mund të synojë të jetë mesatar, por të jetë lider dhe për të arritur atje është e pamundur pa lojtarët më të mirë në botë”, ka shtuar Valdano.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi