Barca do ta blejë Fabregasin me paratë nga Eto’o?

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

09072009

Mesazh 

Barca do ta blejë Fabregasin me paratë nga Eto’o?


Barcelona planifikon ta shesë Samuel Eto’o-n te Manchester City për të grumbulluar paratë e nevojshme për blerjen e mesfushorit të Arsenalit, Cesc Fabregas.
“The Daily Star” shkruan se Blaugranët pretendojnë të nxjerrin afër 29 milionë euro nga shitja e kamerunasit, edhe pse ende nuk janë të sigurt nëse Eto’o do të largohet nga Camp Nou.

Nga ana tjetër trajneri i katalunasve, Pep Guardiola është në kërkim të një mesfushori, dhe Fabregas plotëson kërkesat e tij.

Megjithatë, për të fituar shërbimet e mesfushorit spanjoll, Barca duhet të përballet me konkurrencën e rivalit të përjetshëm, Real Madrid, që po ashtu interesohet për shërbimet e Fabregas.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi