Princi saudit dëshiron të blejë Liverpoolin?

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

28092009

Mesazh 

Princi saudit dëshiron të blejë Liverpoolin?

Princi saudit raportohet se është i gatshëm të bëjë një investim të dukshëm në një klub anglez, që thuhet të jetë Liverpooli.

Besohet se pronarët e të kuqve, Tom Hicks dhe George Gillett, janë të gatshëm t’ia shesin 50% të aksioneve të tyre princit Faisal bin Fahd bin Abdullah me qëllim që të shpaguajnë borxhet e klubit nga Anfield.

“Aktualisht jemi duke kërkuar të blejmë 50% të aksioneve të një klubi, që aktualisht ka rreth 245 milionë borxhe”, citohet të ketë thënë princit saudit për mediat arabe.

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi