Zyrtare: Benfica huazon Keirrison nga Barcelona

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

03082009

Mesazh 

Zyrtare: Benfica huazon Keirrison nga Barcelona
Sulmuesi i ri i Barcelonës, Keirrison, është lejuar të largohet nga Barcelona si huazim njëvjeçar në klubin portugez Benfiica.

Kampioni i Evropës ishte i interesuar ta huazojë sulmuesin brazilian te ndonjë klub ku ai do të mund të merrte eksperiencë evropiane, para se t’i jepte rastin të luajë në Camp Nou.

Benfica sot ka lëshuar një deklaratë ku ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje me Barcelonën për të nënshkruar me 20-vjeçarin si huazim njëvjeçar, me opsion edhe për një vit tjetër.

Ish-sulmuesi i Palmeiras është përforcimi i tretë i Benficas këtë verë, pasi klubi portugez tashmë ka transferuar Javier Saviola dhe Weldon.
avatar
Haris
Anetare 10 %
Anetare 10 %

Numri i postimeve : 64
Registration date : 12/07/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi