Punon motoçikletën 14 metra me të cilën nuk mund të kthehet

Shko poshtë

27092009

Mesazh 

Punon motoçikletën 14 metra me të cilën nuk mund të kthehet

Instaluesi 29-vjeçar i ujit Colin Furze për dy muaj rresht ka punuar në motoçikletën më të gjatë në botë për të thyer rekordin.

Motoçikleta e tij 14-metërshe arrin shpejtësinë prej 50 kilometrash në orë, dhe atë e ka punuar nga dy skuterë të modelit Honda Sky të cilët i ka lidhur me alumin.

“Është mjaftë e rëndë prandaj është vështirë të kontrollohet, derisa për t’u kthyer ju nevojitet gjashtë shirita të rrugës”, ka thënë Furze nga Connecticut në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
E ka vozitur 100 metra dhe incizimin ia ka dërguar Librit të Rekordeve Guinness dhe tani pret vërtetimin e tyre se ka thyer rekordin të cilin e mban motoçikleta me gjatësi prej 9.6 metras

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 25
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi