Birminghami mposht ekipin e Canës

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

24102009

Mesazh 

Birminghami mposht ekipin e Canës


Birmingham City ka shënuar fitore në stadiumin St. Andrews Ground duke e mposhtur Sunderlandin me rezulto prej 2-1.
Vendasit krijuan avantazh të dyfishtë duke shënuar njëherë në pjesën e parë (37’) me anë të Liam Ridgewell, dhe me të filluar pjesa e dytë (48’) me anë të James McFadden.

Mysafirët arritën ta ngushtonin epërsinë në minutën e 82-të me autogolin e Scott Dann, mirëpo deri në fund të ndeshjes nuk arritën ta barazojnë rezultatin.

Mesfushori kosovar Lorik Cana ka luajtur deri në minutën e 68-të kur është zëvendësuar nga Boudewijn Zenden.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi