:: News.... :: Sport

17052009

Mesazh

Serie A, Roma mposht 4-3 Catania-n Empty Serie A, Roma mposht 4-3 Catania-n

Ndeshja qe ka hapur javen e 36-te te kampionatit italian, Roma-Catania eshte mbyllur me fitoren e kryeqytetasve 4-3.

Roma kaloi e para ne avantazh me ane te nje goditjeje me koke te Perrotta. Dy minuta me vone ka ardhur barazimi i sicilianeve me ane te Tedesco, por ne minuten e ’17 Vucinic ka cuar serish ekipin kryeqytetas ne avantazh, qe u trefishua serish nga Perrotta ne minuten e ’31.

Ne pjesen e dyte Mascara me nje goditje denimi ka ulur diferencen e golave, nder Morimoto permes nje kundersulmi ne minuten e ’72 ka barazuar rezultatin ne 3-3. Por nuk mbaroi me kaq, ne minuten e dyte shtese Panucci ka shenuar me koke golin deciziv.