Jean Todt president i ri i FIA-s

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

24102009

Mesazh 

Jean Todt president i ri i FIA-s


Ish-shefi ekzekutiv i Ferrarit, Jean Todt, të premten është zgjedhur president i FIA-s (Federatës Ndërkombëtare të Automobilizmit), e cila rregullon dhe kontrollon garën prestigjioze automobilistike, Formula 1.
Francezi ka qenë konkurrenti kryesor për të zënë vendin e presidentit të deritanishëm, Max Mosley, ashtu që ka siguruar 135 vota kundrejt kandidatit tjetër, holandezit Ari Vatanen, i cili ka rrëmbyer vetëm 49 vota.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi