Trika me Firefox

Shko poshtë

22032009

Mesazh 

Trika me Firefox
Nese ende browseri juaj eshte Internet Exploreri, atehere ju jeni duke humbur shume beneficione nga interneti, pasi qe browseri me teper i shfrytezueshem dhe praktik eshte Mozzilla Firefox.Per te gjithe ata qe e perdorin Mozzilan ja ku i keni disa konfigurime, qe do tjua rrisin shpejtesine e lidhjes ne internet.

Reduktimi i sasise se RAM-it qe Firefox e shfrytezon per cache
Provojeni kete:

Te addres bari (atje ku e shtypni adresen www…) shkruani about:config
Ne dritaren e hapur gjejeni browser.sessionhistory.max_total_viewers
Jepni vlere 0 (zero)
Per ta rritur shpejtesine me te cilen Firefoxi i hap faqet
Shkruaje te addres bari about:config
Pastaj rregulloni si me posht
network.http.pipelining ndryshojeni ne true

network.http.proxy.pipelining ndryshojeni ne true

network.http.pipelining.maxrequests bejeni ne nje numer si psh 10

Me ne fund kudo ne ate faqe shtypni me te djathte dhe zgjidheni New-Integer.Emerojeni nglayout.initialpaint.delay dhe vendoni vlere 0.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi