Kartolina arrin pas 47 vitesh

Shko poshtë

16032009

Mesazh 

Kartolina arrin pas 47 vitesh
Një kartolinë me përshëndetje nga Montana ka arritur tek
pranuesi i saj në verilindje të Ohios në Shtetet e Bashkuara të
Amerikës, 47 vite pasi që është dërguar.
Agjenti i sigurimit
Dave Conn ka hapur javën e kaluar kutinë e postës në Hudson të Ohios
dhe ka gjetur kartolinën e cila është dërguar nga Helena në Montana.

Kartolina ishte drejtuar tek Marion White, pronares së mëhershme të
kutisë postare, e cila ka vdekur në vitin 1988. Dërguesi e ka
nënshkruar me emrin “Fran” dhe ka thënë se “po kalonte për mrekulli në
Montana".

Kur ka pyetur më shumë, Conn ka vërtetuar se kartolinën e ka dërguar
mikesha Marione White Frances Murphey, një gazetare shumëvjeçare e të
përditshmes “Akron Beacon Journal”, e cila ka vdekur në vitin 1998, në
moshën 76 vjeçare.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi