Ballack: Chelsea kërkon vendin e dytë

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

22042009

Mesazh 

Ballack: Chelsea kërkon vendin e dytë
Mesfushori i Chelseat, Michael Ballack, thotë se skuadra planifikon ta përfundojë Kampionatin në vendin e dytë në tabelë.

Blutë aktualisht pozicionohen në vendin e tretë me katër pikë më pak se Liverpoli dhe Manchester Unitedi, të cilët mbajnë dy pozitat e para, ndërsa fitorja eventuale kundër Evertonit në ndeshjen e të mërkurës mbrëma do t’i shihte ata me vetëm një pikë prapa Liverpoolit.

“Ne do të provojmë gjithçka për t’i fituar ndeshjet e mbetura kampionale dhe vendi i dytë është pikërisht çfarë po kërkojmë”.

“Ne kemi dëshmuar se do të jemi të përqendruar në Ligë deri në fund të sezonit. Dy skuadrat tjera kanë pasur fat, mirëpo fati ka rëndësi të madhe në sukses”, ka thënë gjermani për “Evening Standard”.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi