Chelsea-Ballack, kontrate e re vetem me page me te ulet

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

20032009

Mesazh 

Chelsea-Ballack, kontrate e re vetem me page me te uletRihapet ceshtja Michael Ballack ne radhet e Chelsea. Tashme qe mesfushori gjerman e ka lene pas demtimin ne gju dhe ka fituar simpatine e trajnerit Hiddink mund te flitet per rinovim te kontrates.

Lojtari i kombetares se Gjermanise mund te pretendoje te vazhdoje karrieren ne “Stamford Bridge” por vetem nese ai pranon qe rroga te ulet ndjeshem. Sipas burimeve mediatike, presidenti Abramovich nuk ka ndermend ta paguaje me 7.5 milione euro ne sezon ish mesfushorin e Bayern Munchen.

Nese marreveshja bllokohet ne kete pike, atehere Ballack mund te rikthehet ne Gjermani ku nisi karrieren dhe u be i njohur fillimisht me Bayer Leverkusen dhe me pas me Munchen ku arriti edhe kulmin e karrieres. Ai u transferua ne Londer gjate vitit 2006 por qe atehere ai ka shetitur neper klinika per shkak te problemeve te shpeshta fizike.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi