Zbulohet ilaçi kundër virusit HIV?!

Shko poshtë

Zbulohet ilaçi kundër virusit HIV?!

Mesazh nga donbeco prej Thu Apr 30, 2009 3:26 pm

Rektori i Universiteti te Jemenit “El-Iman “.Abdul Mexhid El-Zindani ,ka zbuluar barna popullore për shërimin e sëmundjes se Sidas. Ai dhe grupi i tij shkencor kane beret e ditur se 15 persona ,te cilët ishin trajtuar me terapi mjekësore,Brenda periudhës disa muajshe ishin shëruar plotësisht nga virusi HIV.
Ne nje paraqitje ne televizionin “”Al –Jazeera”,para disa ditësh,dijetari i famshëm u ka bere thirrje kompanive te barnave,te cilat i përkasin Organizatës Botërore te Shëndetësisë ,qe ta vizitojnë Jemenin dhe te shohin për se afërmi mjekimin dhe rezultatin e analizave te suksesshme,te cilat u kryen ne laboratorët me te avancuar botërore. Ai ka refuzuar te jap detaje per barnat dhe vendndodhjen e tyre,si garanci për te mos u përhapur lajmi përpara se ti jepet licenca atij qe e ka zbuluar.
El-Zindani tha se zbulimi i ilaçit nuk është i rastësishëm ,por rezultat i një studimi 15 vjeçar .Ekipi studiues ka marre për baze mjekësinë e pejgamberit Muhamed .El-Zindani beri te ditur se ilaçin se pari e kishte përdorur te shtazët,me ç’rast është vërejtur efektshmëria e madhe e eliminimit te qelizave jot e natyrshme. Ai,gjithashtu tha se ekipi hulumtues u kishte bere analiza te prekurve nga kjo sëmundje dhe qelizave te imunitetit dhe pas kontakteve me laboratorët botëror ,rezultatet ishin pozitive.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi