Sony Ericsson C905 me defekte

Shko poshtë

19032009

Mesazh 

Sony Ericsson C905 me defekte


Për shkak shkallës së lartë të kthimit të modelit C905 në Britani të Madhe, Sony Ericsson u kërkon falje blerësve, derisa operatorët kërkojnë dëmshpërblim.

Sipas faqes britanike të internetit Mobile Today, blerësit e pakënaqur të celularit C905 të kompanisë Sony Ericsson po e kthejnë me të madhe. Për shkak të shkallës së lartë të kthimit i cili në disa vende ka arritur edhe deri në 30 për qind, prodhuesi ka lëshuar një komunikatë në të cilën u kërkon falje blerësve, mirëpo operatorët mobil kërkojnë dëmshpërblim si kompensim për humbjet dhe dëmin e shkaktuar në imazhin e tyre.

Si arsye e pakënaqësisë me telefonin më së shpeshti përmendën “ngrirjet” e softuerit dhe problemet me zmadhuesit. Sipas deklaratës nga Sony Ericsson, është goditur dërgesa e parë e celularëve, derisa qysh në versionet e radhës lëshimet janë rregulluar.

Modeli C905 është celulari rrëshqitës me fotoaparat të rezolucionit prej tetë megapikselash.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi