Hakerët maqedonas sulmojnë faqen e presidentit Topi

Shko poshtë

06052009

Mesazh 

Hakerët maqedonas sulmojnë faqen e presidentit Topi
Një grup hakerësh të kompjuterëve të martën kanë sulmuar faqen e presidentit shqiptar Bamir Topi, ku kanë ndërhyrë dhe vendosur foto të ndryshme.

Siç bën të ditur agjencia INA, grupi i ashtuquajtur “Macedonian Dark Security” ka sulmuar faqen, duke njoftuar se kjo ishte një hakmarrje, pasi që, ditë më parë, hakerët shqiptarë të njohur si grupi “KHG” kishin sulmuar faqen e internetit të presidentit maqedonas Branko Cërvenkovski.

“Mos luani me ne” dhe disa foto dhe harta maqedonase kanë qenë pjesë të vendosura në faqen e presidentit Topi. Shërbimet e kabinetit të presidentit pas disa orëve kanë intervenuar duke e kthyer faqen në gjendjen normale.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi