Prishtine, tifozet djegin flamurin maqedonas

Shko poshtë

30092009

Mesazh 

Prishtine, tifozet djegin flamurin maqedonas

Nje grup tifozesh kosovare, ne ndeshjen e luajtur mbremjen e djeshme mes Prishtines dhe Vllaznimit, ne kryeqytetin kosovar, i kane vene flaken nje flamuri maqedonas.

Lajmin e bejne te ditur mediat ballkanase, sipas te cilave ne stadium ka pasur edhe parulla kunder Maqedonise.

Sipas burimeve, dyshohet qe ky veprim te jete nxitur nga enciklopedia e re e Maqedonise, e cila fyen kombin shqiptar.

Burimet shtojne me tej se deri tani lidhur me kete ngjarje nuk ka pasur asnje reagim.

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 25
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi