“Parku i seksit” në Kinë në shënjestër të kritikave

Shko poshtë

17052009

Mesazh 

“Parku i seksit” në Kinë në shënjestër të kritikave


Edhe para hapjes, parku i parë me temë seksi në Kinë, në të cilin do të ekspozohen skulpturat e trupave të zhveshur dhe gjenitaleve të mëdha, ka marrë shumë kritika të ashpra, njofton gazeta China Daily News.

Parku “Toka e dashurisë” do të duhej të hapej zyrtarisht në muajin tetor në Chongching në jugperëndim të Kinës, por kritikët e saj shpresojnë se kjo nuk do të ndodhë kurrë, shkruan gazeta në botimin e saj në gjuhën angleze.

Përveç pamjeve të cilat i janë dedikuar historisë së seksualitetit dhe teknikave të bërit dashuri, në park do të paraqitet një statujë e madhe e organit të poshtëm të femrës e cila nuk është për shije e çdokujt – me këmbë të hapura dhe brekë miniaturale të cilat pothuajse nuk fshehin asgjë.

Policia i është bashkuar kritikëve të shumta në internet. "Ato gjëra janë të zbuluara së tepërmi. Më vjen turp t’i shoh kur jam me shoqëri", ka thënë policja Liu Daiwei.

Në mbrojtje të tij, drejtori i parkut Lu Xiaoching ka sqaruar se “Toka e Dashurisë” duhet “t’u ndihmojë njerëzve të kanë jetë seksuale me harmoni".

"Seksi është temë tabu në Kinë, por njerëzve me të vërtetë u nevojitet më shumë informata për të", ka shtuar ai.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 25
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi