Netbook për afaristë

Shko poshtë

27062009

Mesazh 

Netbook për afaristë

HP Mini 5101 me konstruksion dhe përpunim të fortë, dizajn konservativ dhe autonomi të mirë ka në shënjestër klientët afarist.

Nebtooku Mini 5101 i kompanisë Hewlett-Packard është i dedikuar për përdoruesit diç më serioz dhe klientelën afariste. Në kuadër të kësaj vijnë shtëpizat e përpunuara nga alumini i lëmuar dhe magnezi dhe tastiera (95 për qind e madhësisë së plotë) me shtresë të veçantë DuraKeys të HP-së, i cili siguron rezistencë 50 për qind më të madhe në shpenzimin e tasteve.

Kompjuteri niset nga procesori Atom i kompanisë Intel, derisa blerësit mund të zgjedhin në mes të disqeve klasike me rrotullime prej 7.200 rpm apo kapacitet të SSD-së prej 80 apo 128 GB. Ekrani me diagonale prej 10.1 inç mund të gjendet në rezolucionet WSVGA (1024 x 600 piksela) apo HD (1366 x 768 piksela), mundësitë e rrjeteve klasike, modemi broadband opsional, Bluetooth 2.0 dhe kamera e uebit prej 2-megapikselash.

Në mënyrë standarde Mini 5101 vjen me bateri me katër qeli, derisa bateria më e madhe prej gjashtë qelish ofron autonomi prej tetë orësh. Çmimet fillojnë prej 499 dollarë e lartë, derisa shitja fillon në fund të muajit korrik.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi