Milan, Fabregas nese largohet Pirlo

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

28062009

Mesazh 

Milan, Fabregas nese largohet Pirlo


Pasi blindoi sulmuesin Pato, Milan hidhet ne sulm per te pasuruar organiken.

Adriano Galliani ka deklaruar se per Pirlon nuk ka ardhur asnje oferte por ne projektet e kuqezinjve qendron nje tjeter lojtar i madh edhe nese italiani largohet. Behet fjale per spanjollin Fabregas, i cili do ishte zevendesuesi me natyral i Pirlos qe mund te shkoje tek Chelsea per 28 milione euro.

Per t’i shkeputur fantazistin Arsenalit nevojiten 35 milione euro dhe Milan do ta kerkonte menjehere nese Pirlo largohet. Diten e djeshme, Galliani dhe Ancelotti kane diskutuar per kete teme edhe pse zyrtarisht nuk e pranojne.

Nga ana tjeter, Fabregas do te ishte nje pazar me vlere per Milanin, pasi Pirlo fiton 5 milione euro ne sezon, ndersa talenti spanjoll mund te kenaqet edhe me 4 milione.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi