Beckenbauer: Reali nuk ka para për ta blerë Riberyn

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

04072009

Mesazh 

Beckenbauer: Reali nuk ka para për ta blerë Riberyn


Presidenti i Bayern Munichut, Franc Beckenbauer, thotë se Real Madridi nuk ka para të mjaftueshme për ta blerë Franck Riberyn, pasi që Florentino Perez ka shpenzuar shumë para për transferimin e Ricardo Kaka, Cristiano Ronaldo dhe Karim Benzema (rreth 210 milionë euro).
Bavarezët e kanë të vështirë ta mbajnë anësorin francez, i cili ka deklaruar publikisht se dëshiron të kalojë te Mbretërit nga Madridi.

“Nuk mund të paramendoj se Real Madridi ka para për ta angazhuar Franck Riberyn pas të gjithë atyre angazhimeve nga javët e kaluara”, është cituar Beckenbauer nga “Bild”.

Sipas “Bild”, Bayerni ka marrë një ofertë prej 25 milionë eurosh, plus Wesley Sneijderin, Rafael van der Vaartin dhe një lojtar tjetër, për të hequr dorë nga Ribery, mirëpo thuhet se bavarezët kanë refuzuar këtë ofertë.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi