Femrat zbulojnë sekretet brenda dy ditësh

Shko poshtë

23092009

Mesazh 

Femrat zbulojnë sekretet brenda dy ditësh

A keni menduar ndonjëherë se sa gjatë femra mund ta mbajë një sekret? Studimet e fundit kanë zbuluar se ato shpërndajnë fjalët brenda më pak se dy ditësh.

Hulumtimi, ku janë përfshirë 3 mijë femra të moshës nga 18 deri në atë 65 vjeçare, po ashtu ka nxjerrë se katër në dhjetë femra nuk arrijnë të mbajnë sekretet, pavarësisht se sa personal ose konfidencial ka qenë lajmi.

Më shumë se gjysma e tyre kanë thënë se alkooli e ka humbur kontrollin e gojës së tyre. Të dashurit, burrat, shoqet më të mira dhe nënat, ishin më të prirë të jeni pranues të parë të informatës, sipas sondazhit britanik.

Sipas hulumtuesve, femrat zakonisht i përcjellin fjalët te dikush tjetër brenda 47 orë e 15 minutash. Studimi po ashtu ka gjetur se femrat mesatarisht dëgjojnë tre thashetheme çdo javë dhe e përcjellin atë së paku te një person tjetër. Megjithatë një e treta e vajzave ndjehen fajtore pasi e kanë zbuluar lajmin e besueshëm.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 26
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Femrat zbulojnë sekretet brenda dy ditësh :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu Sep 24, 2009 12:42 am nga amir

Ta kishin bo ket sondazh ke shqiptarkat...Nuk de dilte per 48 ore...!!

Rezultati de ishte per 48 seconda Very Happy

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi