Ora është Sat Jan 19, 2019 9:27 pm

Lajmet e Portalit

 • Temat
 • 15042010


  Britney Spears ka zbuluar ‘defektet’ në trupin e saj kur lansoi një përmbledhje të fotove të pa prekura nga mjeshtrit e fotografisë.

  Këngëtarja është parë duke pozuar me bikini ngjyrë rozë për shtëpinë amerikane të modës, Candies, ku janë vërejtur dallime në dy prej këtyre fotografive.

  Fotografitë e shfaqin Britneyn me celulite në vithet e saja, me disa defekte në lëkurë dhe me lëkurë të thatë në këmbë, e që natyrisht nuk u mbuluan nga mjeshtrit e fotografisë, siç është bërë më parë.

  nga mendy - Komentet: 0 - Shikime: 1092
 • 06012010


  Veç paraqitjeve të një numri të madh të kompjuterëve të vegjël netbook, viti i kaluar është vërshuar me paraqitjen në treg të laptopëve edhe më të vegjël, atyre smartbook. Lenovo ka paraqitur lojtarin e vet në këtë kategori.

  Lenovo kinez ka paralajmëruar një varg pajisjesh për panairin e radhës të elektronikës shpenzuese CES 2010, e në mesin e laptopëve, netbookëve dhe pajisjeve tjera është gjetur edhe një smartbook.

  Karakteristikat e smartbookëve janë vet kompaktësia e tyre e jashtëzakonshme;...

  nga citti_barca - Komentet: 0 - Shikime: 1006
 • 28112009

  Krerët e Shtetit të Shqipërisë, presidenti Bamir Topi, kryeministri Sali Berisha dhe kryeparlamentarja Jozefina Topalli kanë uruar të shtunën shqiptarët për dy festat e mëdha të vendit, Ditën e Pavarësisë dhe Ditën e Çlirimit.

  Ata vendosën kurora me lule, si çdo vit në Varrezat e Dëshmorëve si dhe tek monumenti Nënë Shqipëri, ndërsa më vonë mësohet se do të udhëtojnë drejt Vlorës për të kremtuar atje Ditën e Pavarësisë.

  Presidenti Topi gjatë ceremonisë tek Dëshmorët u shpreh se "i uroj shqiptarëve...

  nga amir - Komentet: 0 - Shikime: 989
 • 14112009

  Uashington - Autorët e një studimi mbi sipërfaqen e Hënës dalin në përfundimin se në këtë planet gjenden grimca uji.
  Studimi i publikuar dje “hedh poshtë” rezultatet e mëparshme shkencore, sipas të cilave Hëna është e thatë, me përjashtimin e mundshëm të akullit në pole. Ky grup studiuesish përdori të dhënat e siguruara nga një instrument i NASA-s i quajtur "Moon Mineralogy Mapper" ose M3, i transportuar në bordin e Chandrayyan-1, sateliti i parë indian që u vendos në orbitën e hënës në...

  nga donbeco - Komentet: 0 - Shikime: 1244
 • 07112009

  Astronomet kane zbluluar nje yll te sapolindur ne Univers, duke hedhur nje hap gjigand ne rrugen e studimeve per momentet e par ate lindjes se Diellit tone.

  Nje shperthim i fuqishem 330 vjet me pare u pasua nga procesi per krijimin e ketij ylli qe tashme ka nisur te funksionoje edhe pse eshte ende i ri. Zbulimi u krye nga Universiteti i Sauthampton ne Angli e ai i Albertas ne Kanada dhe eshte publikuar ne revisten “Nature”. Fale observatorit me rreze X te NASA-s, Chandra, kerkuesit kane identifikuar per te paren...

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 909
 • 07112009

  Nje femije britanik ne 20 beson se Adolf Hitler eshte nje trajner futbolli i Gjermanise.

  Ne nje sondazh te bere mbi 2 mije femije angleze, i bere nga shoqata e veteraneve te luftes se Erskine, ka rezultuar se 6 perqind e te anketuarve besojne se fjala “holokaust” i referohet nje feste per te celebruar fundin e Luftes se Dyte Boterore.

  Ndersa 1 ne 5 e ngaterron Joseph Goebbels, ministri i propagandes naziste, me Anna Frank, vajza e re hebreje qe shkruajti ne nje ditar jeten e saj si klandestine per...

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 1025
 • 07112009

  Mavizen, krahu prodhues i TTXGP (Time Trials Xtreme Grand Prix, garë për motorët me zero-emetime ndotëse) sapo ka njoftuar modelin TTX02 në garën SEMA të këtij viti. Ky motor është projektuar për të funksionuar jo si model për t’u shitur në masë, por si platformë për të ndërtuar modele të reja. Do dalë në shitje në fillim të 2010 (një sasi e kufizuar prej 50 modelesh) dhe s’do jetë vetëm si kallëp,...

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 472
 • 07112009

  Pas një fillimi zhgënjyes të sezonit, Milani dalëngadalë po kthehet në formë, ndërsa sulmuesi Alexandre Pato është i kënaqur me këtë përparim duke shprehur dëshirën e tij për të fituar trofe me Rossonerët.

  “Dëshiroj ta fitoj Kampionatin (italian) dhe Ligën e Kampionëve, të luaj mirë te Milani dhe të jap më të mirën nga vetja. Jam shumë i lumtur këtu”.

  “Po luaj mirë si anësor i djathtë dhe po e bëj punën time, për trajnerin dhe për të gjithë bashkëlojtarët e mi”, ka thënë Pato për Sky.

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 418
 • 30092009

  Heret a vone e verteta del ne shesh dhe Kaka ka dashur ta mbaje te paster imazhin e tij duke hequr pergjegjesite ne rast se mund te quhet “tradhetar” per largimin nga Milani.

  Fantazisti brazilian ka riktheksuar se largimi nga Milanello nuk ishte nje deshire e tij por e presidentit Berlusconi per te shendoshur bilancin e shoqerise. “Kam lene gjithmone shoqerine per te vendosur. Nuk eshte faji im nese shkova tek Real Madrid”, thekson braziliani qe nuk harron tifozet e ish skuadres se tij.

  nga floroS - Komentet: 2 - Shikime: 427
 • 03102009

  Shfletuesi i internetit i kompanisë Microsoft prapë ka filluar të merr tatëpjetën, së paku sa i përket pjesëmarrjes së tij në treg. Edhe pse edhe më tutje mbetet udhëheqës, pjesëmarrja prej 65.7 për qind është me e ulëta deri më tani.

  Gjatë muajit shtator pjesëmarrja e Internet Explorer ka rënë për 1.3 për qind, e krahasuar me vitin e kaluar, rënia e përgjithshme është 8.5 për qind. Nëse vazhdon ky trend, shfletuesi i internetit nga Microsoft do të bie nën 50 për qind brenda dy vitesh.

  Siç raportojnë...

  nga amir - Komentet: 0 - Shikime: 385
 • 30092009

  Deri në fund të këtij muaji Acer lëshon në shitje telefonin e mençur elegant me shenjën A1.

  Pajisja është e bazuar në sistemin operativ Android 2.0 (Donut) dhe ka ekran 3.5 inçësh të ndjeshëm në prekje të rezolucionit WVGA.

  Karakteristikat harduerike janë procesori Qualcomm 8250 me takt prej 768 MHz, 256 MB RAM dhe 512 MB RAM memorie si dhe 3G, GPS, WiFi e Bluetooth 2.0.

  Kamera e integruar ka rezolucion prej 5 megapikselash, e në të gjendet edhe konektori 3.5 milimetërsh...

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 387
 • 30092009

  Nje grup tifozesh kosovare, ne ndeshjen e luajtur mbremjen e djeshme mes Prishtines dhe Vllaznimit, ne kryeqytetin kosovar, i kane vene flaken nje flamuri maqedonas.

  Lajmin e bejne te ditur mediat ballkanase, sipas te cilave ne stadium ka pasur edhe parulla kunder Maqedonise.

  Sipas burimeve, dyshohet qe ky veprim te jete nxitur nga enciklopedia e re e Maqedonise, e cila fyen kombin shqiptar.

  Burimet shtojne me tej se deri tani lidhur me kete ngjarje nuk ka pasur asnje reagim.

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 389
 • 30092009

  Shtepia e Bardhe ka publikuar sot foton zyrtare te presidentit Barack Obama me kryeministrin Sali Berisha, te bere gjate pritjes ne New York me udheheqesit boterore qe moren pjese ne Asamblene e Pergjithshme te Kombeve te Bashkuara.

  Per shkak se kjo ishte nje pritje private e organizuar nga cifti presidencial amerikan, mediat nuk u lejuan brenda dhe vetem sot jane bere publike fotografite zyrtare te takimit.

  Gjate pritjes ceremoniale te organizuar ne Muzeun Metropolitan te Arteve,...

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 391
 • 28092009

  Courtney Love, e cila ka një tregim të gjatë të abuzimit me pije dhe droga, ka thënë se Johnny Depp një herë ia kishte shpëtuar jetën asaj duke i dhënë ndihmë të parë.

  Aktori i “Pirates of the Caribbean” është dashur t’i japë këngëtares së hitit “Hole” një ‘puthje’, për ta rikthyer në jetë me anë të frymëmarrjes artificiale.

  “Askush nuk më ka huazuar para. Në fakt kam qenë afër vdekjes disa herë. Johnny Depp më ka dhënë ndihmë të parë një herë”, ka thënë rokerja.

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 409
 • 28092009

  Vethi i Diego Armando Maradones i sekuestruar nga zyra tatimore mundet shume shpejt te vihet ne shitje ne nje ankand ne faqen e internetit E-Bay.

  Autoritetet po vleresojne kete mundesi per te maksimizuar te ardhurat nga shitja.

  Vethi ishte sekuestruar per ripagimin e miliona eurove qe Maradona i detyrohet zyres se tatimeve ne Itali per mospagimin asnjehere te taksave.

  Baza e ankandit mund te filloje me 4 mije euro dhe pjese e shitjes do te jete edhe firma e Maradones ne faturen...

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 383
 • 27092009

  Gjimnazistet dhe studentet duket se preferojne me teper perdorimin e pilules urgjente, nje nder kontraceptivet me te perdorur kohet e fundit.

  Specialistet e Institutit te Shendetit Publik por edhe farmacistet pohojne se kohet e fundit ka nje rritje te numrit te femrave qe zgjedhin kete kontraceptiv.

  Nderkohe kontraceptivi tradicional per meshkujt nuk duket se eshte shume ne mode. Statistikat tregojne se pjesa me e madhe e shqiptareve edhe ne vitin 2009 preferojne te bejne seks, pa u mbrojtur...

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 912
 • 27092009

  Gjithe fajin e ka nje skene dashurie. Bukuroshja Jennifer Aniston eshte ndjere keq, pasi ka xhiruar nje sekuence romantike, qe mesa duket i ka kujtuar ish-bashkeshortin, Brad Pitt.

  Aktorja ishte ne shesh xhirim, kur mbeti e tronditur nga nje skene qe sapo kishte perfunduar me Gerard Butler, koleg ne filmin "The Bounty".

  Pasi shpertheu ne lot ajo i tha partnerit ne film: Te lutem, kam nevoje per nje moment qetesi. Kjo skene me kujton veten dhe Brad".

  Martesa...

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 382
 • 27092009

  Makina më e madhe e kërkimit të internetit Google, ka paralajmëruar lansimin e veglës Sidewiki e cila mundëson publikimin e komenteve në faqe të internetit, të cilat vetëm përdoruesit tjerë të këtij shërbimi do të mund t’i lexojnë.

  Sidewiki do t’i hap shfrytëzuesit në anën e majtë të faqeve të internetit një dritare në të cilën do të gjenden komentet e shfrytëzuesve tjerë për faqen e vizituar, raportojnë mediat amerikane.


  Komentet do të radhiten sipas rëndësisë, kështu që komentet...

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 382
 • 27092009

  Inxhinierët dhe artistët pranë Solheim Rapid Manufacturing Laboratory nga Universiteti i Uashingtonit, kanë zhvilluar një rrugë për të krijuar objekte nga xhami përmes përdorimit të printerit të zakonshëm 3D.

  Metoda në fjalë bazohet në suksesin e ekipeve të mëparshme mbi printimin me qeramikë. “Është bërë e qartë se nëse do të kishim mundësi të krijojmë një material në faktor e formës së pluhurit në madhësi prej përafërsisht 20 mikrona, ne do të ishim në gjendje të printojmë pothuajse çdo gjë” tha Mark...

  nga donbeco - Komentet: 0 - Shikime: 435
 • 27092009
  Dell shpalos pesë produkte Alienware

  Dell ka paraqitur pesë pajisje të reja ultimative për argëtim maksimal. Njësitë, të cilat do të zhvillohen së bashku me Alienware, do të përfshijnë sisteme të ftohura me lëngë dhe një laptop 15 inç.

  Alienware Aurora dhe Aurora ALX, janë modele të linjës Aurora dhe veçohen me procesorët e rinj Intel Core i7, duke përfshirë edhe një procesor...

  nga donbeco - Komentet: 0 - Shikime: 370
 • 26092009

  Sipas raportimit të portalit AppleInsider, Apple është e gatshme për lansimin e modeleve të ridizajnuar të iMac. Këto modele do të mund të paraqiten në shitje qysh javën e ardhshme.

  AppleInsider thirret në informata anonime, por në burime të besueshme të cilat pohojnë se zhvillimi i modeleve të reja iMac është finalizuar qysh me fillimin e këtij muaji, dhe se kompjuterët që dy javë po prodhohen në fabrikat partnere të Apple në Tajvan.

  Pritet që iMac do të ketë dizajn më të hollë, derisa supozohet...

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 379
 • 26092009

  Kur flitet për Brabusin, pak a shumë dihet se çfarë ndodhë. Kësaj radhë bëhet fjalë për modelin "Black Baron" (Baroni i Zi) të bazuar në klasën aktuale E-Class.

  Me volum prej V12 dhe 6.3 litrash Baroni i Zi ka në dispozicion hiq më pak se 800 kuaj fuqi dhe momentin maksimal të rrotullimit të atypëratyshëm prej 1.100 Nm, ndryshe të kufizuar në mënyrë elektronike, sepse motori në fakt arrin momentin maksimal të rrotullimit prej 1.420 Nm!

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 370
 • 26092009

  Zëvendëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, ka pohuar se braziliani Alexandre Pato ka nënshkruar marrëveshje të re me rosonerët, e cila do ta mbajë atë në San Siro deri në vitin 2014.

  Galliani zbuloi se ylli i ri i ekipit e ka vazhduar besimin dhe ka nënshkruar marrëveshje pesëvjeçare. Pato verën e kaluar ishte cak i shumë klubeve, mes të cilave edhe Chelseat, por pas shitjes së Kaka, drejtuesit e Milanit nuk dëshironin të mbeten edhe pa një lojtar kyç.

  Me marrëveshjen e re, rosonerët treguan...

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 360
 • 26092009

  Modeli i Kullës së Ajfelit 365 centimetra i lartë, në tërësi i punuar nga çokolata, sot ka bërë shumë kalimtarë të rastit që t’u shkoj lëngu gojës.

  Kulla e çokolatës është parë në stacionin hekurudhor St. Pancras në Londër para se është transferuar për në kryeqytetin francez.

  Edhe pse të tubuarit kanë shpresuar se do të grabisin ndonjë copë çokolate, nuk kanë pasur edhe aq fat. Kulla e ëmbël e Ajfelit ka qenë aty vetëm “për t’i kullotur sytë”. Kështu, kulla gjatë disa javëve të ardhshme do të shkojë...

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 527
 • 26092009

  Një shtatzënë amerikane nga Arkansasi është habitur kur ka shkuar në kontroll rutinor dhe ka kuptuar se ka mbetur shtatzënë edhe një herë.

  Julia Grovenburg tani në bark ka dy fetuse, edhe pse foshnjat nuk janë binjakë. Mjekët thonë se ajo ka mbetur dy herë shtatzënë, dhe se fëmija i parë është ngjizur dy javë e gjysmë para të dytit.

  A është kjo me të vërtetë e mundur? Doktoresha Karen Boyle, kirurge në qendrën mjekësore “Greater Baltimore”, për një emision të televizionit kombëtar amerikan ABC...

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 386
 • 26092009

  Jose Mourinho ka zgjedhur heshtjen per te kaluar periudhen e veshtire pas kritikave per barazimin me Barcelonen dhe kartonin e kuq te marre kunder Kaljarit.

  Tekniku portugez, ndyshe nga heret e tjera ka vendosur te mos e ngreje zerin, duke lene ne vendin e tij pergjegjesin e shoqerise, Branca dhe disa prej lojtareve. Mou nuk ka komentuar as ndeshjen me Kaljarin dhe as ate me Napolin, por nje gje te tille e kane bere Cambiasso e Lucio.

  Ndeshja e radhes me Sampdorian rikthen “Special One” ne pankine...

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 355
 • 26092009

  Blogu social Twitter ka fituar shume terren gjate muajve te fundit duke marre vleren e 1 miliarde dollareve.

  Themeluesi i ketij blogu, Biz Stone ka arritur ta ngreje faqen ne nje nivel konkurrues jo vetem ne SHBA por edhe ne shume vende te tjera te botes, cka ka bere qe ai te marre nje propozim te ri prej 1 miliarde dollaresh. Oferta ka ardhur nga nje grup investitoresh njujorkeze pjese e “Inside Venture Partners” edhe pse Stone ka thene se deri ne vitin 2010 nuk do ndermarre asnje hap per shitjen e krijeses...

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 336
 • 25092009

  Ylli i Hollywoodit, Pamela Anderson, është duke u përballur me falimentim, për shkak të një vargu borxhesh të papaguara, bëjnë të ditur mediat amerikane.

  Ylli i serisë “Baywatch” është duke u ndjekur nga një kompani ndërtimore, të cilët kanë kompletuar ndërtimin e shtëpisë së saj në Malibu, Kaliforni, në vitin 2008.

  Bruder Construction ka dërguar një dokument për bllokimin e shumës në vlerën e 674 mijë dollarëve kundër yllit për çmimet përfshirë punën, materialet dhe pagesat e nën-kontraktorëve,...

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 316
 • 25092009

  Land Rover ka vërtetuar edhe zyrtarisht atë për të cilën është spekuluar me muaj të tërë. Prodhuesi britanik i automjeteve të terrenit dhe atyre sportive do ta shtojë edhe modelin LRX në listën e tij.

  Modeli serik i konceptit i cili për herë të parë është paraqitur vitin e kaluar në panairin e automjeteve të Detroitit do të duhej që të paraqitet zyrtarisht vitin e ardhshëm, e në shitje të del në vitin 2011.

  Edhe pse në Land Rover nuk zbulojnë shumë gjëra për modelin e tyre të ri, LRX, i cili...

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 301
 • 25092009

  Kompania Research in Motion (RIM) ka publikuar rezultatet për tremujorin fiskal veror, në mes muajit qershor e gusht janë shitur 8.3 milionë BlackBerry. Ky rezultat është i madh se ai i deritanishmi më i miri i cili ka qenë 7.8 milionë.

  Gjithashtu, janë publikuar shifrat se aktualisht ka 32 milionë përdorues të BlackBerry, derisa gjysma e pajisjeve të shitura gjatë verës kanë në duart e përdoruesve të rinj.

  Megjithatë, përkundër shitjeve rekorde të shitjes dhe përfitimeve për 3% më të mëdha të...

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 330
 • 24092009
  Kompania ATI-KOS ka dhuruar kodin e përkthyer në gjuhën shqipe të programeve për përdorim në zyrë OpenOffice.org, në të cilin ka punuar që nga viti 2004.

  ATI-KOS, që nga viti 2004 ka menaxhuar procesin e lokalizimit të pakos softuerike OpenOffice.org deri në versionin 2.0, ndërsa tash do të vazhdohet puna për të qenë në trend me zhvillimet aktuale në versionet e reja të OpenOffice.org, që për momentin është në versionin 3.1.

  Menaxhimi i përkthimit do t’i bartet FLOSS Kosova, një OJQ jo-përfituese kosovare...

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 383
 • 24092009

  Gjatë kësaj fundjave Nintendo ka për qëllim të liroj çmimet e konzolës së lojërave Wii për 50 dollarë, në mënyrë që të përcjellë konkurrencën.

  Çmimi i ri i Wii do të duhej të jetë 50 dollarë më pak dhe të kushtojë 200 dollarë, derisa ky hap vjen si rezultat i presionit çdo ditë më të madh dhe hapave agresiv të konkurrencës.

  Sony me paraqitjen e para pak kohe të PS3 Slim ka liruar edhe çmimet e konzolës në 300 dollarë, derisa shuma e njëjtë duhet të ndahet edhe Microsoft Xbox 360 me disk prej...

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 327
 • 23092009

  Akademia e Shkencave dhe e Arteve ne Maqedoni do te rishikoje ato pjese te enciklopedise qe fyejne kombin shqiptar, te cilin nuk e cileson si nje popull autokton por te ardhur nga malet.

  Lajmin e ka bere te ditur vet redaksia qe ka hartuar enciklopedine, e cila permes nje komunikate per shtyp ka saktesuar se do te merren parasysh reagimet e subjekteve shqiptare ne Maqedoni.

  “Informojme opinionin publik se do te behen disa korrigjime te caktuara ne disa njesi dhe me pas do te vijoje puna per...

  nga floroS - Komentet: 2 - Shikime: 336
 • 23092009

  A keni menduar ndonjëherë se sa gjatë femra mund ta mbajë një sekret? Studimet e fundit kanë zbuluar se ato shpërndajnë fjalët brenda më pak se dy ditësh.

  Hulumtimi, ku janë përfshirë 3 mijë femra të moshës nga 18 deri në atë 65 vjeçare, po ashtu ka nxjerrë se katër në dhjetë femra nuk arrijnë të mbajnë sekretet, pavarësisht se sa personal ose konfidencial ka qenë lajmi.

  Më shumë se gjysma e tyre kanë thënë se alkooli e ka humbur kontrollin e gojës së tyre. Të dashurit, burrat, shoqet më...

  nga amir - Komentet: 1 - Shikime: 328
 • 23092009

  Cristiano Ronaldo ka shënuar edhe në takimin e katërt radhazi në La Liga, në fitoren 2-0 të Real Madridit ndaj Villarrealit, të zhvilluar në El Madrigual.

  Si të ndeshjen e kaluar ndaj Xerez, transferimi më i shtrenjtë në historinë e futbollit, shënoi me të filluar ndeshja, në minutën e dytë, pasi shmangu mbrojtjen vendase dhe dërgoi topin në këndin e djathtë të poshtëm të portierit Diego Lopez.

  Goli është i pesti për Cristiano Ronaldon në La Liga, që hyn në historinë e klubi si lojtari i vetëm...

  nga floroS - Komentet: 2 - Shikime: 346
 • 23092009

  Nëse keni menduar se Tributo Ferrari është versioni më "i trentë" i Fiat 500, jeni mashtruar.

  Shtëpia automobilistike gjermane “Hamann” ka paraqitur versionin e vet të Fiatit të vogël. Ai ka 265 kuaj fuqi dhe pamje të një luftaraku të rrugës. Nga motori 1.4 litërsh me benzinë janë nxjerrë hiq më pak se 265 kuaj fuqi me 5.630/min dhe moment rrotullimi prej 348 Nm me 4.200/min.

  Performansat tani për tani nuk janë publikuar, mirëpo është e qartë që Fiati i vogël do të mund të shtyhej me...

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 339
 • 23092009

  Justin Timberlake do te marre pjese ne nje film qe flet per famen qe ka marre rrjeti social “Facebook”.

  Kengetari i cili se fundmi i eshte perkushtuar aktrimit, do te luaje rolin e Sean Parker, i cili u be presidenti i “Founders Fund of Facebook”.

  Filmi do te fokusohet ne suksesin e menjehershem qe pati faqja e njohur e internetit dhe se si ajo u krijua ne Universitetin e Harvardit ne 2004-en.

  Karakteri kryesor, themeluesi i Facebook-ut, Mark Zuckerberg, do te luhet nga Jesse Eisenberg.

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 402
 • 23092009

  Dy gola të shënuar në pesë minutat e para të takimit i kanë ndihmuar Interit të shënojë fitore 3-1 ndaj Napolit gjatë të mërkurës mbrëma.

  Trajneri i Interit, Jose Mourinho, ishte i përjashtuar nga stoli drejtues për këtë ndeshje, por megjithatë kampionët e Serie A bënë një fillim të përkryer. Me të filluar ndeshja Samuel Eto’o shënoi golin e parë (3’), para se shumë shpejt edhe Diego Milito të shënojë për të dyfishuar epërsinë (5’).

  Vendasit shënuan edhe një gol të tretë me anë të mbrojtësit...

  nga floroS - Komentet: 0 - Shikime: 281
 

Përdoruesit që po shfletojnë forumin: Asnjë
Moderatorët

Asnjë

Drejtat e ktij Forumit:

Ju nuk mund të krijoni tema të reja në këtë forum
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Legjenda
 • Mesazhe të reja Mesazhe të reja
 • Mesazhe të reja [ Popular ] Mesazhe të reja [ Popular ]
 • Mesazhe të reja [ Locked ] Mesazhe të reja [ Locked ]
 • Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
 • Asnjë mesazh i ri [ Popular ] Asnjë mesazh i ri [ Popular ]
 • Asnjë mesazh i ri [ Locked ] Asnjë mesazh i ri [ Locked ]
 • Lajmërim Lajmërim
 • Ngjitës Ngjitës
 • Global announcement Global announcement