Së shpejti iMac i ridizajnuar

Shko poshtë

26092009

Mesazh 

Së shpejti iMac i ridizajnuar

Sipas raportimit të portalit AppleInsider, Apple është e gatshme për lansimin e modeleve të ridizajnuar të iMac. Këto modele do të mund të paraqiten në shitje qysh javën e ardhshme.

AppleInsider thirret në informata anonime, por në burime të besueshme të cilat pohojnë se zhvillimi i modeleve të reja iMac është finalizuar qysh me fillimin e këtij muaji, dhe se kompjuterët që dy javë po prodhohen në fabrikat partnere të Apple në Tajvan.

Pritet që iMac do të ketë dizajn më të hollë, derisa supozohet se Apple më në fund do të pranonte edhe Blu-ray i cili do të mund të gjendej në konfiguracionet më të avancuara.

Gjithashtu, çmimet fillestare të modeleve të iMac do të duhej të ishin më të lira sesa ato që janë në treg sot.

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 25
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi