Gijon ndal Realin

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

24102009

Mesazh 

Gijon ndal Realin


Një ndeshje e bukur dhe mjaft ritmike është zhvilluar në stadiumin El Molinon, ndërmjet Sporting Gijonit dhe Real Madridit, që fatkeqësisht përfundoi pa gola.
Të shtunën mbrëma Mbretërit kanë zhvilluar ndeshjen e javës së tetë, me ç’rast nuk kanë mundur të fitojnë përballë Sporting Gijonit, në një përballje ku barazimi ishte epilogu real nga ajo që u tregua në fushë nga të dyja skuadrat.

Me këtë barazim Reali pozicionohet në vend të parë me pikë të barabarta me Barcelonën, mirëpo Blaugranët të dielën do ta kenë mundësinë që të distancohen për tri pikë nga Los Blancos, nëse fitojnë kundër Real Zaragozas.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi