NBA: Cavaliers mposhtin 76ers

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

22112009

Mesazh 

NBA: Cavaliers mposhtin 76ers


Cleveland Cavaliers kanë vazhduar fitoret, kësaj here duke mposhtur Philadelphia 76ers me rezultat 97-91.
MVP i sezonit të kaluar në NBA, Le Bron James udhëhoqi me pikë te ekipi vendas, 32, derisa Mo Williams ndihmoi me 18 pikë. Fitorja ishte e 10ta këtë sezon për Cavaliers krahas katër humbjeve. Shaquille O'Neal mungoi edhe për ndeshjen e gjashtë radhazi për vendasit.

Philadelphia dështoi tmerrësisht në çerekun e katërt duke shënuar vetëm 4 nga 23 tentimet për gjuajtje. Lou Williams shënoi 22 dhe Thaddeus Young 21 për 76ers, që tash kanë pesë fitore dhe tetë humbje këtë sezon.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi