Ronaldo dhe Kaka mposhtin Villarrealin

Shko poshtë

23092009

Mesazh 

Ronaldo dhe Kaka mposhtin Villarrealin

Cristiano Ronaldo ka shënuar edhe në takimin e katërt radhazi në La Liga, në fitoren 2-0 të Real Madridit ndaj Villarrealit, të zhvilluar në El Madrigual.

Si të ndeshjen e kaluar ndaj Xerez, transferimi më i shtrenjtë në historinë e futbollit, shënoi me të filluar ndeshja, në minutën e dytë, pasi shmangu mbrojtjen vendase dhe dërgoi topin në këndin e djathtë të poshtëm të portierit Diego Lopez.

Goli është i pesti për Cristiano Ronaldon në La Liga, që hyn në historinë e klubi si lojtari i vetëm që ka shënuar në të katër ndeshjet e para të sezonit.

Villarreali mbeti me 10 lojtarë në lojë në minutën e 35-të, pas përjashtimit të kapitenit Gonzalo Rodríguez për shkak të dy kartonëve të verdhë, por Reali nuk arriti ta shfrytëzojë epërsinë e një lojtari dhe dyfishoi rezultatin vetëm falë penaltisë në minutën e 72-të të takimit.

Një prekje e topit me dorë nga Angel Lopez, i lejoi përforcimit tjetër të verës, Kaka, të shënojë nga pika e bardhë, gol që edhe vulosi rezultatin e ndeshjes.

Me tre pikët e reja Reali ndan kreun e La Ligës me pikë të barabarta me Barcelonën, të dyja nga 12.

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 25
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Ronaldo dhe Kaka mposhtin Villarrealin :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed Sep 23, 2009 11:59 pm nga amir

The Best RONALDO
The Livig Legend RONALDO
eVERYTHING IS RONALDO
Mbrapsht në krye Shko poshtë

avatar

Mesazh prej Thu Sep 24, 2009 12:04 am nga floroS

kaka it's better Wink

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi