Arsenal, Fabregas akuzohet nga Hull City

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

19032009

Mesazh 

Arsenal, Fabregas akuzohet nga Hull CityTension mes Arsenalit dhe Hull City-t pas ndeshjes se djeshme cerekfinale te FA Cup ku londinezet fituan 2-1 duke u kualifikuar per ne gjysmefinale.

Lojtari i demtuar i Arsenal, Cesc Fabregas akuzohet se ka peshtyre teknikun e dyte te miqve Brian Horton. “Kapiteni i Arsenal ka peshtyre asistentin tim ne fund te ndeshjes dhe kjo tregon se cfare skuadre eshte Arsenal”, deklaroi tekniku Phil Brown pas ndeshjes.

“Isha aty dhe i kam pare. Peshtyu ndaj asistentit tim ne tunelin e stadiumit”, shton ai. Fabregas ka replikuar menjehere, duke mohuar akuzat ne nje deklarate dhene per gazeten “Sun”. “E mohoj kategorikisht te kem bere dicka te tille. Nuk e kam bere kete gje asnjehere ne fushe, perse duhej ta beja kur nuk luajta?”, shprehet mesfushori spanjoll.

Ndeshja e djeshme ne “Wembley” u karakterizua nga nje finale e forte pasi ne minuten e 74-t Van Persie barazoi avantazhin e miqve, ndersa 10 minuta me pas Gallas kaloi skuadren e “Topcinjve” ne avantazh. Tekniku Brown ka akuzuar edhe arbitrin Mike Riley, duke thene se ai nuk i ka bere dot balle presionit te vendasve.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi